Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że jestem arogancki. Przez co problemy w relacjach i nadymane sztuczne ego nie pozwalające byc sobą. Jak wyjść z tego ? #arogancja #psychologia #kiciopyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lodzu: w zasadzie każda książka psychologiczna może pomóc, np Neurotyczna osobowość naszych czasów K.Horney, Psychologia Integralna Junga (pojęcie usztywnionej Persony), Z.W. Dudek albo coś na temat samoaktualizacji i psychologii C. Rogersa (polecam), coś o osobowości fasadowej, prawdziwym Self itp
  • Odpowiedz
@gawithhh: szczerzę to ciekawi mnie jak mogą pomóc te książki? Przez to, że nazywają mechanizm? Jak zachodzi transfer pomiędzy informacją o charakterze werbalnym zawartą w książce, a faktycznym zachowaniem danej osoby? Szczerzę to jest mało prawdopodobne, żeby po przeczytaniu książki Junga zmieniło się cokolwiek - poza skutkiem oczywistym czyli rozwojem intelektualnym i nabyciem informacji na temat zagadnienia.
  • Odpowiedz
@rainkiller: nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. poza tym moze jakos wplynać przez analogie. jeszcze zostaje kwestia samoobserwacji, medytacji i otwarcia sie na jakies doswiadczenie.

EDIT: chociaż faktycznie najlepiej byłoby gdybyś po prostu poszedł do kogoś kto mógłby Ci pomóc w poznawaniu siebie, bo to jest droga do uwolnienia (i praca nad sobą)
  • Odpowiedz