Wpis z mikrobloga

Witajcie
Mam pytanie z zakresu oprogramowania Tia Portal. Wersja próbna jest jedynie miesięczna. Jako, że chciałbym rozpocząć swoją naukę z zakresu programowania PLC, to potrzebowałbym tego oprogramowania na dłużej. I tu mam pytanko dla was. Czy można po miesiącu odinstalować oprogramowanie, zainstalować jeszcze raz i styka? Czy lepiej postawić wirtualną maszynę i tak co miesiąc nową wirtualną zakładać?
Napisałem do Siemensa i nie posiadają licencji edukacyjnych na np. rok ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wołam naczelnego Mirka z zakresu automatyki @Marcin_F
#automatyka #plc #siemens #automatyk
  • 10
  • Odpowiedz
@srgs: trochę żal wydawać mi ponad tysaka. Kupiłem sam sterownik S7-1200 i dołączają wersję próbną jedynie.
  • Odpowiedz
@mmws: Kamami miało taki zestaw ze sterownikiem w śmiesznej cenie, 300 zł właśnie do celów edukacyjnych. Co z tego, jak z licencją na 21 dni...
Zdaje się, że w tej sytuacji nie ma dobrego i legalnego rozwiązania. No, chyba, że praktyki w firmie, co ma licencję.
  • Odpowiedz
Kamami miało taki zestaw ze sterownikiem w śmiesznej cenie, 300 zł właśnie do celów edukacyjnych


@Frebiee: właśnie to kupiłem

Od Siemensa dostałem taką odpowiedź:

Niestety nie posiadamy w ofercie licencji studenckiej na 1 rok, tego typu licencja możliwa jest do zakupu wyłącznie z zestawem startowym (dostępne zestawy znaleźć można na naszej stronie). Oferujemy jedynie licencje dla uczelni, ale na TIA Portal w wersji V13 Professional – koszt nielimitowanej czasowo licencji to
  • Odpowiedz
@mmws: jak ściągniesz cracka i będziesz używać tytlko do celów edukacyjnych to ci nic nie zrobią- jak będziesz używał aplikacji w przemyśle wtedy mogą być problemy
  • Odpowiedz