Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #elektronika

Murki, ojciec ma mondeo 3 i standardowy sprzęt audio w nim. Problem jest taki, że gdy słucham muzyki przez aux do głośników dostaje się przydzwięk alternatora, szyb elektrycznych, wycieraczek. Taki efekt jest, gdy telefon, czy inne źródło dźwięku się ładuje. Sprawdzałem różne ładowarki i zawsze jest to samo. U mnie te same ładowarki tego problemu nie robią.
Tak myślę, że dobrze by było zrobić zasilanie poprzez transformator 1:1, czy to ma szansę zadziałać? Jak to zrobić i gdzie taki transformator kupić?
#help
  • 20
@dktr: mam ten sam problem, ale z elektryki jestem noga. Co trzeba zrobić, proszę o wyjaśnienie tak po chłopsku. Coś wystarczy kupic i podłączyć czy to grzebanie w instalacji elektrycznej?
@Maglite: Potrzebujesz przetwornicę DC/DC z separacją galwaniczną o odpowiedniej wydajności prądowej którą wpinasz między gniazdo zapalniczki a urządzenie które zasilasz.
@Kejran jak by mu wyprać jasną tapicerkę, to tak wygląda, ale dobrego auta się nie sprzedaje :D
@dktr są jakieś gotowce? Lutownicę posiadam, bardzo podstawową wiedzę też, ale jak do tego podejść, to nie wiem.
Wydajność za duża nie jest potrzebna, bo ma to zasilać tylko odbiornik bluetooth.
@piotreek88: @Maglite: Prócz przetwornicy napięcia należy się czy głosniki nie są łączone z masą samochodu (ale prawie na pewno nie są) oraz równierz odseparować obudowę radia od masy auta.
Oczywiscie o ekranowaniu przewodów regulatora, alternatora itp. nawet nie muszę mówic. :D