Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników kamery #xiaomi #xiaomiyi #xiaoyi Home Ant Camera (pic rel).

Sprzedawca #banggood w komentarzach http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Xiaoyi-Ants-Night-Vision-720P-Smart-Wireless-Webcam-Security-IP-Camera-p-983655.html radzi zainstalować custom firmware (link na dropbox) by kamera działała poza Chinami.

Zrobiłem to, kamera zaczęła gadać po angielsku, nawet łączy się z WiFi ale za "chiny" nie chce się sparować z aplikacją YI Home ściągniętą ze sklepu Play.

Znalazłem już parę stron ale nie chcę na ślepo instalować co popadnie, może ma ktoś z Mirków jakiś sprawdzony sposób?
tomek4 - Pytanie do użytkowników kamery #xiaomi #xiaomiyi #xiaoyi Home Ant Camera (pi...

źródło: comment_MbazQbGqmHPR48Pzer3k6sdAIdlx9x39.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomek4: przed chwilą aktualizowałem firmware w mojej kamerce na ten polecany na banggood i miałem identyczny problem z parowaniem, musisz zainstalować aplikację ze sklepu MI a nie z Google Play i będzie śmigać. Link do niej znajdziesz w kodzie QR na tyle kamery - jak będziesz miał problem to pisz, spróbuję jakoś go skopiować
  • Odpowiedz
@AliPaczka: Więc co do flashowania to coś jest chyba nie tak, bo:

1. Formatuje MicroSD jak napisano
2. Wgrywam tylko home
3. Kamerka w tym czasie sobie działa bez karty
4. Wpinam spinacz do resetu na 6-8 sek slyszę "Reset successful" czy
  • Odpowiedz
@tomek4: podaj na pw maila do siebie to podesle Ci ta apke. Generalnie musisz plusem dodac nowa kamere, podac haslo do wifi, apka wygeneruje Ci kod qr ktory podsuwasz pod obiektyw i kamera laczy sie z wifi. Jesli w numerze seryjnym na tyle kamery masz CN to tak jak pisalem nie sparuje sie z apka z google play
  • Odpowiedz