Wpis z mikrobloga

Doradźcie coś Mirki.
Jestem na etapie kupna nowej maszyny, zastanawiam się teraz czy to będzie lapek czy stacjonarka.
Potrzebuje mieć komputer, który będzie włączony przez 100h w tygodniu. Przy chodzącym laptopie w nocy potrafię spać, bo jest stosunkowo cichy (mieszkam w kawalerce, więc nie mogę wynieść kompa do innego pomieszczenia). Jednym z głównych priorytetów jest więc ciche działanie sprzętu. Ostatnią stacjonarkę miałem z 10 lat temu i pamiętam, że chodziła jak traktor, ale pewnie technologia wyciszenia poszła mocno do przodu.
Chciałem koszta zamknąć w 4k CBL.
#pcmaster #laptopy
  • 10
@1988: chłodzenie wodne + system na ssd i jedyną hałasująca rzeczą będzie wentylator w zasilaczu, ale on raczej do głośnych się nie zalicza ( ͡ ͜ʖ ͡)
@1988: porządny zasilacz co najmniej gold, dysk obowiązkowo SSD, dobre chłodzenie na procku z wentylem 12cm. Opcjonalnie 1 (więcej nie trzeba) wentylator 12cm #!$%@?ący skręcony na obrotach i rozsądnie dobrana grafika i będzie komputer słyszalny w zasadzie tylko pod obciążeniem.
Ja mam tak zrobione tylko dodatkowo w obudowach wyciszających jeszcze 3 dyski zwykłe włożone i w nocy zdarza mi się zapomnieć kompa wyłączyć, bo go z 2 metrów nie słychać.