Wpis z mikrobloga

mirki macie jakies pomysly na tanie #mediacenter ? niestety, #raspberry sie do tego nie nadaje, przynajmniej nie wersja #pizero : / interesuje mnie sprawne ściąganie torrentów bezposrednio na urządzenie, spotify, youtube, tvn player (dla rozowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)) + odtwarzanie filmów z dysku (chociaz streamami w dobrej jakosci nie pogardze). Jakies tanie ale sprawne rozwiązania?
  • 15
@Nasu: zważywszy na fakt, że szukam rozwiązania które pozwoli mi wchodzić do domu po pracy, wypinać słuchawki z telefonu i z automatu zacząc słuchac muzyki, to chyba nie jest to dobre rozwiazanie, przy 24h to moze kosztowac nawet pare dyszek miesiecznie : /
@mrgallar: poszukac po necie trochę, bo się juz nie orientuje zbytnio w tych nowych energooszczędnych wynalazkach albo malych prockach z dobrymi integrami, sam mam w domu na szybko postawione osmc na malince (które miało być tymczasowo a dziala ponad rok :D)
poskładałem po kosztach takiego htpc tylko ze mam jeszcze go w budzie po pc, który czeka juz pol roku az go przełożę do obudowy po odtwarzaczu DVD, brakuje mi tylko
@Kic3k: a streamujesz cos na osmc? uzywasz youtube? ktora wersje malinki masz? bo mi na zero youtube dziala tak ze OK, jak siedze sam w domu to sobie cos tam puszcze i mi minutka loadingu nie przeszkadza ale jak jest impreza i ludzie chca sluchac muzyki to jest tragedia :)
@mrgallar: nie streamuje, zazwyczaj po prostu wgrywam po sieci wczesniej na malinke i tyle, a z yt to faktycznie tragedia ale to dlatego ze nie ma normalnej apki YT na kodi, znaczy sie no dziala ladnie i w miare plynnie, na to nazekac nie mozna, ale zeby playliste wlaczyc to z telefonu trzeba :D no to jest tragedia, a spotifajami i innymi sie nie bawilem to nie wiem, mam jeszcze muzyka
@mrgallar: mam raspberry pi2,
najlepiej jakbys zibaczyl u kogos jak to dziala, zebys sie nie rozczarowal,
ale jak sie wlaczy jakis film,serial,YT to dziala plynnie i normalnie obsluguje fhd
@mrgallar: ale specjalnie pod htpc to nie wiem czy bym kupowal malinkę xd

podobno są jakies lepsze jednoplytkowce w tej cenie do tego celu, no a jak cos takiego by cie nie interesowalo to poszukaj po google tani htpc czy cos podobnego