Wpis z mikrobloga

Trafiła mi się taka szkoda na samochodzie. Żona odbiera od mechanika, a tam zarysowany bok - dwie pary drzwi + błotnik, do tego zwisające lusterko - porysowane, urwane zawiasy stąd zwisało. Same zarysowania na drzwiach - niewielkie, ale widoczne jest idące z rysą wgniecenie w lakierze.

Samochodzik za 25k netto (laguna III 2007), lakierniczo bez skazy.

Dostałem propozycję odszkodowania 1700 zł O_o .

Mam pytanie - czy mogę dochodzić by oddali mi jak za nowe drzwi, a nie 1700 za malowanie 3 elementów + lusterko? Czy raczej na nowe nie mam co liczyć, tylko zakwestionować koszty malowania + wymiana lusterka?

#oc #ubezpieczenia #samochody #pytanie #compensa
  • 15
@Jestem_Tutaj: na mój chłopski rozum lakierowanie 3 części wyniesie ponad 1700, ale muszę podjechać do aso po wycenę.

A gdzie brak możliwości jazdy samochodem przez czas lakierowania i ogólnie samochód straci na wartości - po lakierowaniu, wcześniej nie miał nawet zarysowania.
@yuio: nie, auto zastepcze swoja droga, ty masz wiedziec czy 1700zl wystarczy na naprawe pojazdu, w tym przypadku lakierowanie, jak nie to sie odwolujesz od decyzji
a o auto zastepcze mozesz sprobowac wystapic tak czy tak
@Jestem_Tutaj: hmm nie rozumiem. Skoro podjadę do ASO i mi powiedzą, że 1700 nie wystarczy przedstawiając np. ze u nich zrobienie kosztuje 4 000 to nie będę miał czarno na białym, że 1700 nie wystarcza?
@steve__mcqueen: hmm patrząc po allegro w tym silniku / roczniku / wersji nie znajdziesz za mniej niż 28, a kupowałem za 32 kilka miechów temu. Więc nawet po spadku wartości przez te kilka miesięcy jest tyle warta. Tyle mam wpisane w AC ekspercie...
@yuio: Naprawę w ASO / wymianę drzwi możesz sobie zażyczyć jeśli auto było do tej pory serwisowane w ASO, albo było bezwypadkowe na oryginalnych częściach - to ma na celu zachowanie wartości handlowej samochodu sprzed zdarzenia. Jeśli były jakiekolwiek naprawy na drzwiach to wtedy automatycznie podchodzi to pod kolejną naprawę (czyli wycena u lakiernika za ile zrobi te elementy + nowe lusterko).

Generalnie chodzi o to, że odszkodowanie musi wystarczyć na