Wpis z mikrobloga

@kajet1916: Praktycznie wszystko co występuje w normalnym samochodzie. Jeżeli mówimy o temacie zawieszenia i napędu. Samemu nie opłaca się robić. Finansowo wyjdzie taniej kupno jakiegoś zestawu RTR.
  • Odpowiedz
@kajet1916: Finansowo faktycznie się nie opłaca ale nie jest tak źle. Jeżeli nie znasz się na temacie to najłatwiej będzie zacząć z budową tzw. Pan-car, czyli model bez (lub tylko z minimalnym) zawieszenia. Z elektryki potrzebujesz: nadajnik, obriornik, akumulator, esc, serwo, oraz silnik, mechanicznie przekładnia jest koniecznie potrzebujez przekładni z przełożeniem koło:silnik ~1:6 (zależy min. od kół oraz silnika). Oprócz tego powinieneś mieć dyferencjał. Ogólnie to musisz porządnie przemyśleć zawieszenie a
  • Odpowiedz
@KoolMietek: Zdaję sobie sprawę, że podłoga z zawieszeniem od nowa to trochę kosztowna sprawa. Tylko, że ja, pewnie głupio, celuję w skalę 1:18, a to jak myślę, dosyć mała skala. Zapomniałem o regulatorze silnika, fakt.
Wiem, że porywam się z motyką na słońce, ale mam nadzieję, że będę leciał nocą, jak słońce nie świeci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wyższe wykształcenie na kierunku elektronika i telekomunikacja lub informatyka, i 5 letnie doświadczenie w projektowaniu podobnych urządzeń


@przech: On nie pytał co jest potrzebne do podjęcia pierwszej pracy po studiach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz