Wpis z mikrobloga

ej Miraski z tagu #energetyka , może mi ktoś wyjaśnić po co są tzw pylony komunikacyjne? W #jaworzno właśnie trwa budowa nowego bloku i postawili takie dupne 2 słupki najpierw, a teraz jadą z chłodnią. Próbowałem znaleźć coś na necie, że to na potrzeby łączności czy ewentualna droga ewakuacyjna, ale kurna jak to? To będzie jakoś z czymś później połączone? Są gdzieś jakieś materiały jak to ma działać czy to wiedza tajemna bo strategiczna dla gospodarki? ;)

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 8
@soadfan: no tyle to też poczytałem, ale dalej pytanie zasadnicze - po ch*j to? :D - bo może z odległości nie widzę dokładnie, ale to tak jakby słupki stały sobie pośrodku niczego i tam są piony techniczne itp - chyba że to jakoś zabudują dookoła, ale w takim razie kolejne głupie pytanie - czemu by tego nie budowali po kolei z kondygnacjami?
@sherkhaan: kolego, to będą szyby do wind które będą przy hali (tak, ta hala będzie tak #!$%@?). Nad Jaworznem bedzie teraz jebitna chłodnia i jebitna hala (w końcu musisz upakować tam tą całą maszynerie).

A nie kondygnacjami bo to bedzie po prostu hala a nie jakiś piętrowy budynek.
chcesz powiedzieć że ta hala będzie taka #!$%@? wysoka jak te szyby? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@sherkhaan: Tak, wydaje mi się że hale będą mniej więcej tak wysokie jak te szyby. Ja osobiście ubolewam nad tym bo teraz Jaworzno będzie jak jakaś Prypeć. Miasto, a nad nim górująca #!$%@? elektrownia. Już teraz jak jedziesz w centrum to ta chłodnia przytłacza (a to chyba nawet nie połowa jej