Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #oc
Mireczki, jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem OC podzielonym na dwie raty? Kończy mi się OC w najbliższym miesiącu, a i tak będę się w przeciągu 2-3 miesięcy tego auta pozbywał więc nie widzę sensu w opłacaniu ubezpieczenia na kolejny rok. Tutaj pytanie - czy jak wezmę OC podzielone na te dwie raty to czy zobowiązuję się do opłacenia CAŁEJ składki za 12 miesięcy, tylko że w dwóch ratach, czy po prostu ubezpieczam na 6 miesięcy i o?
  • 12
@mintay:
Ubezpieczasz na rok, nie ma innej opcji (chyba, żeś Mirek-handlarz-furami).
Płacisz pierwszą ratę, mija 6 miesięcy, płacisz drugą ratę.
Mijają 2 miesiące, sprzedajesz furę.
Zgłaszasz, że sprzedałeś, jeśli nabywca wypowie umowę ubezpieczenia (ale nie musi tego robić) -- dostajesz zwrot za 4 miesiące.
No chyba, że "pozbywał" oznacza złomowanie -- to wysyłasz protokół zezłomowania albo wyrejestrowania pojazdu i dostajesz zwrot składki za niewykorzystany okres (i to od dnia zezłomowania a
Ja teraz musisz przedłużyć, to najlepiej weź na 12 rat -- to stracisz najwyżej miesięczną składkę.


@Polinik: najgorsza z opcji, poza tym nieliczne towarzystwa umożliwiają podział na tyle rat, w dodatku wiąże się to z ogromną zwyżką
najlepiej przy sprzedaży auta "doliczyć" składkę za te 4 miesiące do ceny lub dogadać się z nabywcą, aby podpisał wypowiedzenie
@mintay
@Jestem_Tutaj:
Ja tam nie mam problemów, żeby wziąć na 12 rat, kosztuje mnie to raptem 40pln więcej.
Jak 40pln na rok to "ogromna" zwyżka to chyba jesteś tym Januszem, co jeździ tankować za 10pln. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mintay: > > Cytowany tekst...Zgłaszasz, że sprzedałeś, jeśli nabywca wypowie umowę ubezpieczenia (ale nie musi tego robić) -- dostajesz zwrot za 4 miesiące

Cytowany tekst...


Ty zgłaszasz sprzedaż i dostajesz zwrot kasy za niewykorzystany okres. Wiem bo już dwa razy tak robiłem przy sprzedaży aut.
No jak rany, znów ta sama dyskusja...
Parę dni temu też była i skończyła się po zacytowaniu przepisów.

Nie. Nabywca ma prawo przepisać na siebie Twoją polisę i wtedy nie dostajesz zwrotu.
Ma też prawo ją wypowiedzieć i wtedy (i tylko wtedy) dostaniesz zwrot za niewykorzystany okres.

===================
"Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych".

Art. 31.1. W razie przejścia lub