Wpis z mikrobloga

@ldm666: Youtube, zwłaszcza po angielsku całe serie jak tworzyć różne rzeczy, a i angielskiego się podszkolisz.
Chociaż tam jest podstarzały content i musisz pamiętać o tym by się uczyć strukturalnego, obiektowego mysqli i pdo.
Najwięcej nauczyłem się z implementacji dokumentacji php.net
Eduweb? Nie polecam, mam komplet i mi się nigdy nie przydał. Dosyć mocno przestarzałe, dlatego przerabiałem youtube + dokumentacje. Teraz potrafię to co jest przestarzałe w filmiku zamienić na aktualne,
@filip_k: o co chodzi? <?= ? Bo to jest skladnia z php7...

@npsr: Chodzi o to, ze trafiam na kursy z podstaw, a szukam coś w stylu php dla programistów, tylko na jakimś przykładzie, ktory uczy nie tylko stricte jezyka, ale tez od razu napisze jakis podstawowy backend, jakies wzorce itd

@Vemar: Tak jak wczesniej, widocznie nie bylem scisly - znam js hehe, dlatego po prostu mnie mecza kursy
@ldm666: Ok, niech stracę, trzeba pomagać mirkom :)
To to tutaj widzisz, to są short opening tags, czyli rzecz, która jest całkowicie nie zalecana i sprzeczna z dobrymi praktykami.

Po drugie ten kod jest zły.

Koleś w widokach ( bo coś ala widok jest na tym screenie ) robi magię i cuda, z których się już nie korzysta w php, który uznaje się za nowoczesny.

Plus, jeżeli taka cześć kodu jest
@filip_k: no wlasnie to jest echo i podobno jest zgodne z nowymi standardami, co do short open tags to wiem, bo sie juz zlapalem ze mi serwer tego nie oblsugiwal.
anyway rozumiem, zaczalem juz szukac materialow na youtubie, chociaz tez ciezko z czyms w miare nowoczesnym
@Verbatino: Ja naprawde znam te wszystkie strony, po prostu potrzebuje jakis konkretny materiał
@ldm666: Aha na youtube nie ma prawie nic konkretnego chociaż są tutoriale lynda.com, w których jest zawarte lekko przestarzałe programowanie strukturalne i obiektowe, no ale tu musisz korzystać z dokumentacji.
@Vemar: Nie ukrywam, że moim marzeniem jest po prostu tutorial jak zrobić CMS'a/cos podobnego, ale od razu trzymajac sie jakiegos MVC, bo nie mam czasu sie uczyc dwa razy, raz jezyka a raz praktyk...
No nic, zerkne na lynde
@ldm666: Mi wykładowca informatyki powiedział bym dobrze nauczył się tworzenia szablonów pod popularne systemy CMS, ale odechciało mi się zabawy z php i wbudowanymi funkcjami różnych cms, nie mam weny jakoś. Samemu napisać dobrze zabezpieczony CMS nie ma szans, albo to kilka miesięcy pracy.
@Vemar: nie no jasne, nie pisze sie tego, co juz zostalo wymyslone.
po prostu ja w pracy nie wychodze z php poza proste rzeczy zwiazane z widokiem, a chcialbym liznac troche backendu. nawet nie tyle by w nim pisac (chociaz kto wie), ale by lepiej zrozumiec. dlatego wlasnie nie szukam kursu jak zrobic foreacha w pehapie, tylko jak napisac caly dzialajacy system, nawet podstawowy.
@ldm666: Ja robiłem ten kurs, najnowszy nie jest, ale jest dość praktyczny, dlatego nie ma co się czepiać zastosowania. Eduweb ogólnie ma dość ciekawe wideokursy, nie raz zdarza mi się korzystać.