Wpis z mikrobloga

@tojama: @vvkurvv_ostry: @Dezynwoltura: zorientowałem się, że nie rozpoznaje mi też portu ethernet (RJ45). Jedyne co rozpoznaje to bluetooth. Przeinstalowałem Windowsa+zainstalowałem sterowniki ale nic to nie dało. Niedawno dałem go do naprawy do jednego studenta i wygląda, że on coś zepsuł. Rozkręciłem i skręciłem tą Toshibe tak jak to robiłem kilka razy, wszystko jest dopięte, nic nie wygląda na uszkodzone/przepalone. Jest w takim razie sens kupować inipci(e) skoro dodatkowo ethernet
@vvkurvv_ostry: nieznane urządzenia, instalowałem wszystkie sterowniki, które instaluje od 7 lat na tym laptopie ale tym razem nic to nie daje. Co w przypadku gdy są nieznane urządzenia z wykrzyknikami?
@Dezynwoltura: No mniej więcej tak to się robi, tylko ja wolę wyczaić po tych identyfikatorach, jaki chip stoi na karcie wifi i ogarnąć stery od innego producenta sprzętu albo od producenta chipa jak się da. Jakoś nie ufam binarkom ściąganym z uniwersalnych repo sterowników.
@vvkurvv_ostry: Spoko, tak tylko wrzuciłem mądrości elektrodowe, żeby się zorientował ocb @098765 - co za nick xD - bo metoda ta sama w sumie.

Ą tak w ogóle jakieś 2 lata temu naprawiałem siostrze lapka też Toshiba i w listopadzie robiłem też wymianę procka i od czasu jak rozebrałem też wi-fi tak jakby szwankuje, bo rozłącza się często, już myślałem, że może kabelki uszkodziłem, bo tam są takie dziwne konektorki, ale
@vvkurvv_ostry: @Dezynwoltura: @tojama: zainstalowałem sterowniki, nie mam już żadnych nierozpoznanych urządzeń, w BIOSie nie widzę opcji do włączania/wyłączania WiFi. Dodatkowo nie widzę żadnych kart sieciowych. Wiecie czy da się włączyć kartę ethernet/wifi w inny sposób? Jest jakiś przełącznik na płycie głównej?