Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osob, ktore ogarniają marketing sieciowy

4 lipca zostałem zarejestrowany w pewnej firmie MLM, ale pakiet startowy wykupiłem tydzien temu,(chyba 20lipca). Jednak zaraz po tym odwidziało mi sie cały ten marketing, doszedlem do wniosku, ze nie chce i nie mam czasu sie tym zajmowac, a produkty są w zawyzonej cenie i zadzwonilem do promotora, ktory mnie zwerbowal. Poweidzialem, ze rezygnuje, a te przez 20min wmawial mi dyrdymaly, zebym patrzyl dlugoterminowo, ze na pewno na tym zarbie itd, az musialem sie rozłączc, bo nie mam darmowych rozmow... Potem zadzwonilem na infolinie, zeby sie dowiedziec, czy w ogole mam mozliwosc rezygnacji. Powiedziano mi, że: W przypadku chęci zwrotu zestawu marketingowego do Partnera od którego go kupilem w ciągu 7 dni roboczych od dnia wpisania kodu mam możliwość przywrócenia kodu , jednak może to nastąpić tylko wtedy gdy w terminie tym otrzymają Odstąpienie od umowy No i wysłalem im to odstąpienie od umowy 6, czy 5 dnia, czyli wczoraj) a teraz mi piszą, że o "Kod zestawu Marketingowego przypisany do Pana numeru ID xxxxx został użyty w dniu 04.07.2016. I ja sie pytam jak to jest możliwe, jesli zestaw kupiłem 20lipca? I do tego czasu na stronie sklepu wyskakiwał mi komunikat, abym wpisał kod zestawu. Gdy wpisalem go 20 lipca, komunikat zniknał, więc chyba nie mogl zostac wczesniej przypisany do mojegu numeru ID? Nie rozumiem co jest grane

#mlm #marketingsieciowy #problemypierwszegoswiata
  • 20
  • Odpowiedz
@sonep: To jest pierwsza lekcja. Wytrzymaj, pokaż że ci zależy, a już za kilka tygodni będziesz komfortowe podróżował w nowym mercedesie. Pamiętaj! "Wystarczy chcieć tego pragnąć".
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: Czyli jesli promotor kupil ten zestaw np. 4 lipca, a dał mi go 20( i wtedy wpisalem kod zestawu na stronie sklepu) to piszypisanie kodu liczy sie od dnia zakupu? Ie rozumiem tego. Napisali mi "Dzień dobry. Kod zestawu Marketingowego przypisany do Pana numeru ID 777893 został użyty w dniu 04.07.2016 o godz. 17.46" A zestaw kupilem 20 i do tego czasu mialem poblokowane opcje a stronie sklepu, bo nie
  • Odpowiedz
@sonep:

1. Masz 14 dni na oddanie od momentu wzięcia startera w ręce. Piszesz pismo o odstąpieniu, bierzesz starter, odnajdujesz kolesia i wpychasz mu je do gardła, a potem odbierasz kasę.

Konsument, który zawarł umowę na odległość (lub poza lokalem przedsiębiorstwa) może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.
https://uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php#faq1256

2. Nie zwracaj uwagi na #!$%@? o jakimś kodzie. Ci ludzie będą wymyślali wszystko, żebyś dał
  • Odpowiedz
@renalum: W takimrazie nie wiem dlaczego mowiono mi o 7 dniach(przy pierwszej rozmowie telefonicznej) - była mowa, ze gdy do tego czaswu wysle im odstąpienie od umowy, to kod zestawu bedzie mogl byc znowu aktywny - a co za tym idzie promotor bedzie mogl go upchac komu innemu i powinienem dostac zwrot kasy. Jednak gdy i wyslalem to pismo, zadzwonila do mnie babka od nich i powiedziala, ze juz za pozno,
  • Odpowiedz
@sonep:
Objaśniam:

Zdaje się, że mieszasz dwie sytuacje:

Ty ---- Souvre (zawarcie umowy partnerstwa)
Ty ---- koleś, który dał ci starter (kupno startera)

zawarcie umowy partnerstwa to osobna historia, kupno startera to osobna historia.

Cały proces oddawania startera załatwiasz z kolesiem. Souvre cię nie interesuje. Już dali do zrozumienia, że masz to załatwić z kolesiem, że to on jest stroną zawartej z tobą transakcji. On sprzedał starter, on poniesie
  • Odpowiedz
@renalum: Pisalem do niego smsa po 11(bo rozmowy z nim trwają zbyt dlugo...), ze sie z tego wycofuje, a na infolini powiedzieli mi, ze pakiet zostal zarejestrowany, 4 lipca przez co nie moze zostac oddany do uzytku komus innemu. I pytam sie go jak to mozliwe, jesli kupilem ten pakiet tydzien temu. Odpisal, ze zadzwoni do mie o 14. Ja odpisalem, ze wtedy bede w robocie i zeby przedzwonil po 21
  • Odpowiedz
@sonep: Mało precyzyjne te twoje starania. Precyzja wygląda tak:

"Oddaję ci starter, ty oddajesz mi pieniądze, spotykamy się natychmiast w następującym miejscu. Jedyne co możesz wypowiedzieć ze swoich parchatych ust to godzina, o której się zjawisz i słowo "proszę" gdy będziesz wręczał mi zwracane pieniądze. UOKIK, urząd kontroli skarbowej i policja legitymizują moje żądanie."

Jeżeli dasz mu możliwość rozkręcenia manipulacyjnej gadki, to przepadłeś. Wmówi ci jeszcze, że jesteś antylopą i że
  • Odpowiedz
@renalum: Byc moze jestem zbyt polubowny i nie chciałem zaostrzac atmosfery bez koniecznosci, ale jesli jutro będzie sie wykręcał, to bede musiał zmienic swoj sosob działania.
  • Odpowiedz
@sonep: I ostatecznie jak się to zakończyło? Zwrócili ci pieniądze? Pytam, ponieważ również i mnie próbowano wciągnąć do tej samej firmy, ale odmówiłem i jestem ciekaw, czy firma ta rzeczywiście jest w stanie zgodnie z prawem zwrócić te pieniądze.
  • Odpowiedz
@marcusus: Ostateczni promotor oddał mi kase. Chociaz nie od razu. Pytal tez co mi w firmie powiedzieli, odpowiedzialem, ze mam czas do 7 dni na odstąpienie od umowy, oni usuwają konto, a numer z pakietu pozostaje aktywny. Na poczatku mialem problem, bo ich system pokazywal, ze pakiet zarejestrowalem 4lipca, ale pozniej okazalo sie, ze to był błąd. Aczkolwiek teraz wprowadzili cos nowego - na start placisz 40zl i wykupujesz produkty na
  • Odpowiedz