Wpis z mikrobloga

TL:TR Dzisiaj wpadłem do salonu MediaExpert żeby wybrać sobie nowy telefon i padło na #lumia640 .

Na chwilę obecną mam #lumia520 ale już mi się znudziła. Bateria w tym telefonie to koszmar przy messenger, 3g i muzyce wymięka po 6h :( Dokupiłem drugą baterię ale to nie to samo. Do tego wiecznie bezsensownie ładujący się #spotify i przerywanie piosenek tylko dlatego że coś się ładuje. Wcześniej przed aktualizacją wystarczyło włączyć tryb offline i padaczka ustępowała a teraz to tylko reset aplikacji tak jak by mu czegoś brakowało. Człowiek chce wejść odpalić muzykę i słuchać ale nie bo musi odczekać kilka minut albo włączyć i wyłączyć telefon.

Jakie było moje zdziwienie w salonie gdy okazało się że nie ma nic na Windowsie. Zamówiłem #lumia640 za 549zł. Białą bo czarnej nie ma nigdzie a pomarańcz mi się nie podoba. Czy znajdę coś za podobne pieniądze z płynnym systemem? Telefon biorę na raty wiec myślę że mogę trochę dołożyć. Nie zależy mi na bajerach. Szczerze to nawet te 5 cali wyświetlacz to dla mnie dużo. Myślałem nad iPhone 5S ale nie mogłem się nim pobawić i 1499zł to jakaś paranoja za 3 letni telefon.

Wiem że na chwilę obecną #xiaomi to najlepsza opcja ale się cykam z gwarancją. Do tego nie mogę robić zakupów przez PayPal mam zablokowane konto bo mnie okradli i nie chciał bym żeby to się powtórzyło. Sam PP oczywiście olał sprawę i proponował nowe konto. Z konta ginie mi 2500zł a oni mi inne konto proponują. Na całe szczęście bank zwrócił co do złotówki. #gorzkiezale

Dobrze robię przechodząc z 520 na 640? Jakieś wady albo coś co jest w 520 a nie ma w 640?

#windowsphone #lumia #telefony #andorid #iphone
  • 15
@ArniHell: Z 520 na 640, to tak jak przesiąść się z malucha na cinquacento. Można, ale po co? Będzie to tak samo kijowo chodzić, ja jeszcze jakiś czas liczyłem że W10M dorośnie, ale skończyła się ma cierpliwość na tą wiecznie buforującą się platformę.
Na Twoim miejscu pocebulowałbym na jakimś dobrym modelu biedroida, pod którego znajdziesz cygana. Korzystam z LG L90, który obecnie w tej chwili kosztuje mniej niż 300zł, Spotify śmiga
@ArniHell: śmiało bierz xiaomi, nie zawiedziesz się, mówie to jako użytkownik RN2 od roku. Niektóre sklepy realizują gwarancję xiaomi ( jak xon24) ale musisz odesłać do chin i czeka się na powrót fona z gwarancji 40 dni.
+: TwigTechnology


@ArniHell: Mam 640 i szału nie ma. Aparat taki sobie, ekran przyzwoity. Za to jest wytrzymały. Raz mi wyleciał z jadącego samochodu na asfalt, wypadła bateria i poza lekkim obszczerbieniem na rogu nic się nie stało. Z tym, że to dalej windowsphone, który jest umarły. Jak mi się zepsuje, to wracam do androida, najprędzej xiaomi.
@ArniHell: sam przeszedłem z 520 na 640 i z samego telefonu jestem zadowolony, jednak wkurza mnie polityka M$ i dlatego na 640 skończę swoją jak do tej pory trzy letnią przygodę z WindowsPhone. Jak napisałem sam telefon jak i system jest ok, nie mogę nic zarzucić jednak wkurza mnie to, że nie dostanę finalnej wersji 10, wciąż nie ma większości aplikacji z Androida czy iOS. Ciągle Windows jest pomijany. Dlatego jak
@Colo99: Co jest na Androidzie i iOS czego nie ma na Windowsie? Miałem lumie przez 3 lata od premiery. Nigdy mi niczego nie brakowało. "Mapy HERE" działają. Jak się zgubie w większym mieście odpalam i w kilka sekund wiem gdzie jestem. Czasami podróżuje pociągami do tego mam "Bilkom". Facebook, messenger, olx, allegro, spotify, skype, whatsapp, endomodo i Tylko Mirko są i działają dobrze
(oprócz spotify). Fakt faktem w messengerze gify nie
@ArniHell: Nie hejtuje Ciebie, tylko ten system który umiera śmiercią naturalną. Bardzo dobrze, że podałeś przykład map HERE. Zostały one stworzone na WP i dopiero później pojawiły się na Androidzie. Szkoda tylko, że projekt na WP nie jest rozwijany prawie od roku, a Android cały czas ma aktualizacje map. Quo vadis Microsoft?
@ArniHell: Aplikacji jest mało, a te co są są często bardzo ubogie i niedopracowane. Na messengerze nie da się wysłać filmu, a odebrany film odtwarza się w małym okienku i jest zniekształcony. Messenger często się zamula. Pokazuje się powiadomienie, że jest nowa wiadomość, ale jej nie widać. Trzeba cofnąć do listy i wejść z powrotem do konwersacji żeby ją odczytać. Takie głupie aplikacje typu snapchat i pokemony. Na innych platformach bardzo
@Colo99: Nie no spokojnie nie odebrałem tego jako atak. Bardzo dobrze wiem że system umiera a 10 go jeszcze dobiła. Przyzwyczaiłem się do niego i jak wchodzę do salonu patrze na te telefony z andkiem to nie mam pomysłu co wybrać. Wszystkie wyglądają tak samo tylko logo na telefonie się zmienia. Jak masz pomysł który telefon z oferty mediaexpert będzie mi służył przez 2 lata bez zamułki to czekam na propozycje
@ArniHell: na 10 ostatnio chciałem nawigacji po Wrocławiu i pokazało się, że Here już nie jest wspierane czy coś takiego. I tyle. Odpaliłem Mapy i też dawały radę, chociaż muszę poszukać gdzie się włącza nawigacje głosowe.
@ArniHell: Właśnie zaktualizowałem system do 10 i wygląda całkiem legitnie. Są takie opcje jak na androidze typu zmiana koloru, emotki zamiast okejki itp. Właśnie sprawdziłem jak z filmami i już nie ma tego problemu. Wysłałem film i otwiera się na pełnym ekranie. Za to minimalnie klatkuje, ale nie przeszkadza specjalnie.

Rozumiem że tylko na windzie tak jest? Na innych systemach nie ma takiego problemu?


Nie przypominam sobie, żebym miał taki problem