Wpis z mikrobloga

@lenka21: Akurat przecinek zamiast kropki to dość rzucająca się w oczy rzecz moim zdaniem. Myślniki i apostrofu można załatwić za pomocą znajdź i zmień wszystkie, co jeszcze mogą tam wpakować? Nie żebym zamierzał rozpowszechniać cokolwiek, ale tak się składa, że kupiłem ostatnio ebooka ze znakiem wodnym, spróbuję przy czytaniu zabawić się w Sherlocka, może wyłapać coś takiego.
@ryhu: raczej nie ma sensu. Jeżeli książka ma choć jedną grafikę, to wystarczy, że zmienią kilka pikseli i już mają zakodowane id. By znaleźć miejsce kodowania ID, musiałbyś mieć bardzo dużą próbkę danych, czyli musiałbyś np. kupić 1000 takich ebooków :)
@lenka21: Inaczej: kupuję ebooka w mobi, konwertuję go sobie do rtf bez obrazków, czy chociażby txt. Fałszywe literki, wyglądające jak nasze odpowiedniki wyjdą jako błędy ortograficzne w chociażby głupim wordzie, myślniki i apostrofy ujednolicam - co jeszcze może się tam kryć? Typowe literówki, typu "ksiażka"? Nie mam kompletnie wiedzy na ten temat, pytam jako zaintrygowany takim szpiegostwem ignorant:)
@lenka21: Podejrzewam, że tak, skoro większość pirackich książek na chomikach itp. to właśnie konwertowane rtf. A już na pewno łatwiej, niż skanować całą papierową ksiażkę i wrzucać do OCR. Chociaż to znów tylko teoretyzowanie, pewnie sporo książek jest tylko konwertowanych i da się udostępniającego i tak namierzyć. Chciałem tylko wiedzieć, czy da się to "obejść" typowo domowym sposobem i najprostszymi programami typu Calibre + Word, a nie jakimiś zaawansowanymi narzędziami sprawdzającymi
@lenka21: Ale dzięki za info, ciekawy temat moim zdaniem. A ja i tak przy czytaniu postaram się zwrócić uwagę na ' `, a przy każdej literówce będę do końca życia węszył wydawniczy #spieg:)