Wpis z mikrobloga

Mirki od #xiaomi i #miui mam już jakiś czas redmi note 2, od goldway, jakoś tak się zbierałem za wgranie miui ale zawsze coś wypadało że nie odwlekalem to aż do teraz (ponad pół roku) już pewnie chińczyki maja moje wszystkie hasła, zdjęcia i co tylko, no ale cóż :D obczailem jakiś tutorial (bo jestem totalnie zielony w tej kwestii) wyczytałem że jak mam wersję xiaomi.eu z polskim językiem to wystarczy pobrać aktualna wersję miui, wrzucić na kartę i odpalić z poziomu aktualizacji, ale cały czas mam "sprawdzanie aktualizacji..." i tak stoi ( ͡° ʖ̯ ͡°) jakieś rady? Czy trzeba coś wgrywać przez USB itd?
brusef - Mirki od #xiaomi i #miui mam już jakiś czas redmi note 2, od goldway, jakoś ...

źródło: comment_8lTJMMY43pm9hPu03EqBUhrEQvQu1uQ9.jpg

Pobierz
  • 14
@Potfur: @Grigorian: vol+ i power wchodzi do mi recovery mam opcje reboot, wipe instal i power off, rozumiem że wybrać install ale trzeba jakoś specjalnie nazwac plik zip? Albo może jakoś zrobić kopię w razie czego? I standard możliwe że przez to cos się zrypie i cegła?
@Grigorian: jakoś specjalnie się robi backup? Czy po prostu lopatologicznie ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v z pamięci na dysk? Czy jakoś inaczej? Rozumiem że czyszcze kartę, wgrywam sam plik zip, usuń system hmm jakoś z poziomu tego recovery? Kurde trochę się boję że coś ucegle, a jutro potrzebuje tel :/ (ale z drugiej strony właśnie w taki sposób odkładam to już od prawie roku...)
@brusef: u mnie poprostu wbijasz w recovery i jest opcja backup: wybierasz system data boot i zapisujesz na karte sd, format identycznie, opcja wipe/advanced i czyscisz wszystko oprocz microsd cardi usb otg, potem instalujesz system przez install/ i wybierasz room ;]