Wpis z mikrobloga

W końcu z pomocą zamówionego delid toola, o którym pisałem w tym wpisie, żyletki w taśmie klejącej oraz siostry która nią operowała zgrabną i pewną ręką pozbyłem się pokrywki z #intel #skylake która powodowała horrendalne temperatury.

Sam delid tool nie wystarczył bo się strasznie wykrzywiał i bałem się, że pęknie (a to niezbyt bezpieczne z procesorem w środku), dlatego siostra (:*) obrsbiała mi to ostrożnie przez dobrą niecałą godzinę. Na filmikach robili to żyletkami w parę minut, ale w tym przypadku silikon był tak przysmażony, że ledwo co się dał kroić. Jak większość się obrobiło to na koniec z powrotem do krzywego delid toola i w imadło aby dokończył robotę. Pasta od Intela istny badziew. Kamień. Twardy i było go mało (wiem, że co za dużo to niezdrowo tutaj ale serio za mało). Zeskrobałem resztki pasty i silikonu z rdzenia i pokrywki (cholerstwo w ogóle nie chciało się odklejać). Potem wymieniłem pastę na mx-2, podłączyłem do wodnego i modliłem się do Odyna, Buddy, Zeusa, Boga, Jahwe, Allacha, Niewidzialnego Różowego Jednorożca i Czajniczka aby odpalił. Uffff.

Temperatury teraz nie przekraczają 65C w Intel Burn Teście (średnio po 60C). Wcześniej przekraczała 80C. Polecam delida, ale trzeba mieć kogoś ze sprawną ręką, cierpliwość i cierpliwość.

Wołam ludzi z poprzedniego wpisu:
@AmonGoeth, @Steel, @onlajf, @3mpty, @icanthelpthat, @mroz3, @PortalZeSmiesznymiObrazkami.

W komentarzach jeszcze 2 foty (nie screen bo wygrzewam dalej proca).

#pcmasterrace #komputery
Atexor - W końcu z pomocą zamówionego delid toola, o którym pisałem w tym wpisie, żyl...

źródło: comment_vKmnygrME1ujcFpNAEtJNiR3VWz9FXTa.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Atexor: Super, przekonałeś mnie, niedługo też się za to zabiorę. Jak z mocowaniem wodnego? Ciasno przycisnąłeś czy starałeś się wyczuć? Bo nie chciałbym ukruszyć rdzenia przy zakładaniu i zbyt mocnym dokręcaniu. Czy nałożyłeś ponownie Lida na nową pastę?
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: mam dalej tą durną pokrywkę. Tylko pasta inna. Niestety, ale te chlodzenie wodne nie jest przystosowane do braku osłonki na proca. I widząc bloki wodne to nie wiem, czy bez moddingu jakieś są.

Mam dokręcone do końca i dotyka właśnie tej pokrywki. Wątpię, że dotknęło by rdzenia ze względu na to, że procesor montujesz za takim metalowym "stelażem" aby był stabilny i dociśnięty do płyty głównej.

Edit: nowa pasta i
  • Odpowiedz
@Atexor: sprawdziłem w necie, EK ma na procesor specjalne full miedziane mostki które przylegają bezpośrednio do rdzenia. Powiedz mi ( bo zdjęcia są tragicznej jakości ) czy sciągając pokrywę zauważyłeś by ta wewnątrz miała miedzianą pokrywę czy to czyste aluminium?
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: z jednego rogu jak siostra cięła żyletą to obdrapała pokrywę na ćwierć milimetra. Mieni się pod tym na złoto-brązowy kolor. Wygląda to jak miedź, czy mosiądz pomalowany lub po prostu pokryty aluminium, bo na same aluminium jest to za ciężkie.

Zaś sam rdzeń PCB jest lekkie jak piórko.

Ja mam już gotowe wodne Krakena, więc wątpię (mimo śrubek na bloku) że mogę to wymienić na wersję co dolega do rdzenia.
  • Odpowiedz
@Atexor: Gwarancję i tak już utraciłeś więc YOLO, ja jak bede robił delida to machnę płytkę miedzianą wysmarowaną pastą między rdzeń a Corsaira widziałem zdjęcie nawet jak ktoś wsadził tam monetę wyczyszczoną na błysk, wiec jak widać można :)
Ile stopni uciąłes na nowej pascie w stosunku do starej pasty?
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: to wiem (w sumie kupowałem BOXa aby mieć dłuższą gwarancję, to dopiero YOLO), ale wolę bez pośrednika, bo w przypadku "gotowca" (nie własnoręcznego AiO) chyba nie wymienię EK. Co najwyżej nie wiem... dołożę miedziany bloczek na rdzeń lub właśnie płytkę, aby był pośrednikiem dla wodnego, bo ono nie dosięga, ale to się mija z celem. Ciężko to widzę.

Około 15-18C. Wcześniej miałem do ok. 83C. Bez płytki może i 25C
Atexor - @AmonGoeth: to wiem (w sumie kupowałem BOXa aby mieć dłuższą gwarancję, to d...

źródło: comment_5IuX2f9oInAoLjuUu7pZK3EFDd8AMaq5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@icanthelpthat: nie. Na chyba tylko jednym filmiku na YT widziałem jak ktoś opalarką traktował proca. Ale to dla mnie too risky. Poza tym mam wrażenie, że przez to, iż proc się grzał to trudniej było go oskalpować. Ten silikon sprawiał wrażenie przysmażonego, więc dodatkową temperaturą (suszarką czy czymś) mógłbym pogorszyć sprawę. Ale może powyżej jakiejś temperatury jest odwrotnie. Nie wiem...

@FxJerzy: też nad tym myślałem, tylko że do sprzedawcy. Gadałem
  • Odpowiedz
@Atexor: też mam 6700k i też mi przekraczają temperatury 80 stopni na grandisie XE1236, nie pomyślałem że intel coś takiego mógł odwalić...
szkoda tylko że przez tą operację traci się gwarancje
  • Odpowiedz