Wpis z mikrobloga

@Glxon: Le licytacja i za dychę. Lepiej zrobisz udając się na elektrozłom albo do jakiegoś sklepu z sprzętem elektronicznym z pytaniem o popsute/niepotrzebne baterie. Wyjdzie na to samo, a dużo taniej, bo i tak z tej z alledrogo najsłabsze cele ci odpadną bo w powerbanku muszą mieć wszystkie tą samą realną pojemność. Można to sprawdzić ładowarką mikroprocesorową.
@Glxon: Jeśli chcesz się pobawić w DIY to się nada. Jeśli chcesz mieć powerbanka do użytku, czyli do zabierania w miejsca gdzie NA PRAWDĘ potrzebny jest ci telefon a może się wyładować, to bazując go na już zajechanych akumulatorach z allegro popełniasz BARDZO duży błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Glxon: Nie polecam żadnych konkretnych bo nie robiłem nigdy nic takiego, nie używam powerbanka ani ogniw do innych celów, ale na pewno bardziej polecam nowe niż używane.
@Glxon: To są Ni-Mh... Stara technologia, efekt pamięciowy itd. Szukaj Li-Ion.
Pytanie po co ci powerbank? Bo na razie to jakieś poronione pomysły tu walisz, jeśli rzeczywiście jest ci potrzebny to po prostu kup jakiś sprawdzony model.
tej z alledrogo najsłabsze cele ci odpadną bo w powerbanku muszą mieć wszystkie tą samą realną pojemność.


@Mikoma: jak łączysz równolegle to nie ma znaczenia. Ja kupiłem na ali powerbank za 3$, włożyłem 5 ogniw z netbooka HP (nominalnie - 2600, zużyte pomierzone na redoxie alpha v2 - 2200) i mam power bank 11000 mAh z dwoma wyjściami 2+1A oraz wejściem 1 / 2 A za grosze ( ͡° ͜