Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotografia pytanie mam. Probuje stworzyc w domu mini studio. 2 lampy, tło. Musze lekko podrasowac zdjecia pod sklep intermetowy, do tej pory uzywalem PS i wychodziło w miare OK, ale bez dobrego tła i lamp jest duzo roboty, a ja chce jeszcze wieksze wow. I tak mysle, kupic 2 tla czyli 1 białe i 1 "inne" pod inny rodzaj asortymentu, na alie fajne znalazlem czy isc od razu w green screen. PS w miare ogarniam, ale z bs sie jeszcze nie bawiłem.

#kiciochpyta
  • 7
Nie ma się co zastanawiać, do 90% zdjęć produktowych potrzebujesz dobrze oświetlonego obiektu na białym tle. Chodzi głównie o to, żeby kupujący mógł dobrze obejrzeć produkt.

Natomiast jeśli chcesz go najpierw zachęcić to jest już zupełni inna bajka, bo to bardziej marketing niż fotografia. Nie jestem pewien czy właśnie o tym nie mówisz przez to 'większe wow'.
@czarmander: Niekoniecznie, ponieważ przy green screenie, musisz brać pod uwagę odbicia zielonego koloru na produkcie (szczególnie błyszczącym), które trzeba też dobrze oświetlić, natomiast nieumiejętne oświetlenie GS, sprawia problemy z wycięciem. Dodatkowo 2 razy robota, ponieważ trzeba to wymaskować z GS + dodać warstwę tła i usuwać odbicia zielonego (chyba, że dobrze oświetlisz), a na koniec, na takim sztucznym tle, wygląda to gorzej, niż na zwykłym, fotograficznym z naturalnym cieniem.

Przy tle
@Wapniak:
@z--x:
@Yalu:
W sumis to chcialem przycebulic ( ͡° ͜ʖ ͡°) plan to tlo vintage coby miniatur przyciągały, a do tego białe jako decelowe, prezentacja produktu. Do tego ze 2 lampy i mysle, ze uzyskam zamierzony efekt.

Namiot też będzie, ale to do drobym przedmiotów.
@czarmander: Nie ma co cebulić, ponieważ potem wpłacisz te pieniądze w godzinach wysiedzianych nad PS-em ;)

Plan dobry, 2 lampy starczą. Zastanów się jeszcze, czy vintage spełni swoją rolę? Celem zdjęć w sklepie internetowym, jest pokazanie jak najczyściej produktu klientowi, który siedzi 300km dalej :)