Wpis z mikrobloga

Robię sobie #duolingo i mam zdanie:

He had lost his wallet - On zgubił swój portfel

Czemu nie jest to napisane w zwykłym past simple?

He lost his wallet?

Bo ogólnie Past Perfect jest czasem zaprzeszłym, dokonanym , dotychczas moje wyobrażenie co do tego czasu było takie, że coś się stało ( past perfect ), przed czymś co stało się później ( past simple )

np:

He had planted the rose before she cooked dinner - On posadził różę przed tym jak ona ugotowała obiad. Tutaj wyraźnie widać to że jedno dzieje się przed drugim i się skończyło - no ale w tym portfelu to jakoś mi nie pasuje.

#januszeangielskiego #angielski
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@SquashPL a to nie było tak że "He lost his wallet" znaczy że zgubił portfel i tyle. A w Past Perfect to ma wpływ na wydarzenia teraz, a zdanie wyrwane z kontekstu czy coś.
  • Odpowiedz
@Nap: w sumie tak myślę i to nie jest na zasadzie:

He planted the rose - On sadził róże

He had planted the rose - on POsadził róże - poprzez Past Perfect widać to dokonanie? Dobrze rozumuje?
  • Odpowiedz
@SquashPL: Zdanie jest pewnie wyciągnięte z rozdziału z Past Perfect i tylko dlatego tak wygląda, de facto opcja "He lost his wallet", jak i "He has lost his wallet" powinna też być w bazie jako poprawna. Jeśli nie ma, to zgłoś, żeby dodali.

(No i na początku dobrze myślałeś - Past Perfect to czas zaprzeszły, więc byłoby to na przykład zdanie "He didn't have any money because he had just lost
  • Odpowiedz
@SquashPL: to zalezy od kontekstu, bo jak jesli stracenie portfela wydarzylo sie w czasie przed czyms innym, jest ok. A zdanie samo najlepiej by brzmialo He has lost his wallet, jak chcesz po prostu powiedziec ze ktos stracil portfel, ale past simple tez jest ok.
  • Odpowiedz