Wpis z mikrobloga

#gliwice Lokalne Mireczki i Mirabelki potrzebuje waszej pomocy.

Poszukuje pokoju/kawalerki w waszym i zaraz też moim pięknym mieście.
Jakieś rady porady? Jakich dzielnic sie wystrzegać itp itd.
Gdzie szukać bo w internetach to ogłoszeń jakoś mało mi się wydaje.
  • 18
  • Odpowiedz
@drhl: To omijaj okolice Wiślanej, Wielickiej w Sośnicy, bo tam różnie bywa. Ogólnie dzielnica ma mieszane opinie - zależy który rejon. Raczej średnie są okolice tzw. "Trójkąta" Bł Czesława, Królewskiej Tamy i Cecylii, tak samo pobliże ul. Lipowej i stadionu, albo niektóre okolice Pszczyńskiej, ale to zależy.

Z doświadczenia wiem, że spoko okolice, to np. Jagiellońska, Żerniki, Sikornik, pobliże Sowińskiego-Andersa czy osiedle Obrońców Pokoju.

Jakbyś coś już miał, to wołaj i
  • Odpowiedz
@schrodingerscat: Eee tam, mieszkam przy stadionie kilkanaście lat i nigdy nie spotkał mnie żaden niemiły incydent, przykro mi, że Ty masz złe doświadczenia, generalnie jest tu spokojnie i przyjemnie :) CHYBA że jesteś kibicem górnika czy ruchu, wtedy nie oczekuj przyjaznego nastawienia :p
  • Odpowiedz
mieszkam przy stadionie kilkanaście lat i nigdy nie spotkał mnie żaden niemiły incydent


@sweet_sensations: No właśnie, mieszkasz tam kilkanaście lat, więc mimo wszystko osiedlowe sebki Cię kojarzą, do tego jesteś różowym, a to też troche zmienia sytuację. Nowy niebieski gdzieś w bramie z sebkami ma marne szanse :)

@drhl: Gdzie praca? W jakiej częsci gliwic? :) Może pomyśl nad Knurowem - dużo taniej, codzienny dojazd autem 10-15 minut a dużo
  • Odpowiedz
@drhl: no to 1. nie szukaj mieszkania w centrum (tj. w płatnej strefie parkowania), jeśli jeździsz autem. Chyba, że masz zapewniony parking gdzieś na terenie kamienicy. Albo jeżeli właściciel mieszkania Cię tymczasowo zamelduje. Parking w płatnej strefie jest drogi :)
2. No knurów nie jest imprezowym miastem, klubów nie ma, są puby ale na pewno jest dużo tańszy i spokojniejszy. Autobusy jeżdzą do gliwic co ~20min, więc zawsze żeby się rozerwać
  • Odpowiedz
@drhl: Polecę Ci z czystym sumieniem:
Obrońców pokoju - dużo osób starszych, generalnie dosyć dużo mieszkań do kupienia/wynajęcia, mało sebiksów i bojówek, dużo miejsc parkingowych.
Trynek - troche mniej spokojnie, ale generalnie bez większych przypałów
Kopernik - podobnie do Trynku
Sikornik - opinie ma różne, ale generalnie w miarę spokojnie.

Wszystkie lokalizacje są dobrze skomunikowane z centrum, więc jakbyś się rozmyślił, to możesz jeździć autobusem.

Odradzam:
Sośnica, Zatorze, Milenium, Trójkąt, Szobiszowice,
  • Odpowiedz
@drhl Lol mieszkam od dzieciństwa koło lipowej czyli.millenium (Zatorze), mam dredy więc sebixy takich nie lubią, raczej na osiedlu nie jestem kojarzony i nigdy przypału chociażby wczoraj o 4 jak wracałem z parku czyli mijalem stadion i cała lipową w dół.

Jedyne sebixy są na Lipowej pod Jego ale oni już się wypalili i nie robią rozrob bo mają za dużo paragrafów już.

Lol Kopernik mało przypadków, a koleś biegajacy z maczeta
  • Odpowiedz