Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problema.
Od paru miesięcy komputer mi wariuje.
a) Uruchamiam go, wpisuję hasło użytkownika win 8.1 i potrafi się zawiesić. Myszka nie działa, nic nie działa.
b) Potrafi się w biosie zawiesić. Powinien zacząć ładować ram i zwiecha.
c) Potrafi załadować bootmgr i się wyłączyć.
d) Potrafi z 4 kości 2GB załadować tylko 2 sloty. Po paru restartach wraca do normy, czyli ładuje 8GB.
Płyta: GA-P55-UD5
Proc: i7-860
RAM: Corsair Dominator DDR3-1600 CL8
Zasilacz: Cooler Master 700W, na pewno nie z czarnej listy.
GPU: EVGA GTX 960 4GB
Wołam #pcmasterrace #elektronika #informatyka #pc #komputery #kiciochpyta i jeszcze ew. #sprzedam cpu i płytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@kajet1916: Procesor ma zintegrowaną grafikę. Nic Ci nie przeszkadza, żeby wymontować jak leci i zostawić zasilacz + płyta + procesor + jedna kość pamięci. I tak się bawisz jakiś czas, potem dajesz inną kość i się bawisz. W ten sposób wykluczysz, czy masz RAMy walnięte.
Zasilacz może głupieć w zależności od obciążenia. Sekcja zasilania na płycie, może głupieć w zależności od obciążenia. Wyciągaj zespoły i wkładaj pojedynczo. Zapuść memtest. Zapuść prime.
Procesor ma zintegrowaną grafikę


@RRybak: ta, zintegrowaną. Jeszcze ma wbudowany zegar atomowy. Pierwsza generacja Core i7 nie miała zintegrowanej grafiki.
Ramy nie są walnięte, bo sprawdzałem je Twoim sposobem wcześniej + robiłem memtesta.
@kajet1916: IMO mobo pada. Ram to błedy CRC i randomowe scandiski (i wywalanie 10% plików z windy podczas skanowania), cpu to raczej BSOD/wyłączenie pieca, zasilacz to BSOD/wyłączenie pieca/błędy dysków, gpu bsody/artefakty na ekranie. Z twoich wyjaśnień wynika, że możesz mieć problem z płytą główną, np. w biosie nie ustawiłeś odpowiednich wartości na ramie (gdy posiadasz 2 rozne typy pamieci), gdy napiecie na CPU jest za wysokie (wtedy dzieja sie rozne cuda
jak sprawdzić częstotliwość pci-e?


@kajet1916: bezpośrednio w UEFI/biosie. Nie bardzo wiem jaki jest system na twoim mobo, ale generalnie wygląda to Tak. Szczerze wątpię, żebyś miał zwiększone ze 100.
@RRybak: @Steel: W biosie widzi wszystkie 4 kości RAM, ale tych ze slotu 3 i 4 nie potrafi "załadować" skutkiem czego pokazuje 4gb, cpu-z i system w panelu sterowania pokazuje 8gb. Na razie żadnych testów nie robiłem.
@kajet1916: Zobacz jakie masz napiecie na ramie, powinno byc 1.5v, sprawdz czy ram nie dziala wyzej niz 1600mhz. IMO płyta do wymiany. Jako, że to stary socket to powinno być tanio.