Wpis z mikrobloga

@BaronVonRychu: Nie licz na Francję. Później zaczynaj się interesować północną Italią i będą mieli misję na Ciebie.

Tak jak wyżej. Sojusz z Austrią i przeciwnikami Francji. O ile Francja Ciebie nie dojedzie to spoko.
Minus, że Wenecja - Twój główny rywal będzie trzymała z Francją.
@Xardin Ja gram z rok więc nie wiem jak było dawniej. Jak masz za sojusznika emperora i CB na państwo HRE to on się nie wtrąca, chyba że to państwo jest również jego sojusznikiem.
@Akwer: pół roku temu na pewno było jak mówiłem, emperor się nie wtrącą jak kompletnie nienawidzi atakującego, jeśli grałeś polską i atakowałeś bohemię, to austria pewnie się nie wtrącała bo miała ją jako rywala.
@Xardin Sprawdzę po save-ach ale pamiętam że Branderburgią przyjąłem tą taktykę i nie musiałem wybierać za wroga tylko rywala cesarza. Ale potwierdzę jak się dokopie.
@Akwer: wut? raz że to cesarz musi cie mieć za rywala, a dwa brandenburgia jest HRE, milan też chyba. Bronienie przez cesarza działa tylko gdy atakujący jest spoza HRE.
@Xardin: Tak Brandenburgia i Milan jest z hre (Milan do czasu eventu który się pojawia). Kolega na starcie zadał pytanie o Milan właśnie.

wut? raz że to cesarz musi cie mieć za rywala


Nie kumam tego bo post wyżej napisałeś

jeśli grałeś polską i atakowałeś bohemię, to austria pewnie się nie wtrącała bo miała ją jako rywala


I na to odpisałem że jak grałem Brandenburgią to nie musiałem celować tylko we
@Xardin: A co jest niejasnego w tym co ja piszę? Jak grałem Brandenburgią to nie musiałem wybierać tylko wrogów Austrii żeby móc ich atakować bez ingerencji cesarza, mogłem inne państwa hre o ile nie były w sojuszu z Austrią.

Nie jest prawdą że bronienie przez cesarza działa tylko jeśli atakujący jest spoza HRE. Jeśli atakujący jest z HRE to cesarz się wtrąci na pewno jeśli nie masz CB albo jeśli atakujesz
@Xardin: Ja naprawdę mimo chęci Cię nie rozumiem. Cesarz reaguje jak najbardziej na ataki zarówno spoza HRE jak i z wewnątrz HRE. Spróbuj odpalić grę losowym państwem HRE i zaatakować inne państwo HRE bez CB to zobaczysz co na to cesarz.
@Xardin: Cieszę się że wyluzowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja również nie atakuję bez CB. Ale nawet jeśli CB to fabricate claim a Ty grasz HRE to cesarz się wtrąci. Nawiązanie z nim sojuszu rozwiązuje ten problem bo w efekcie możesz wykorzystać fabricate do atakowania każdego państwa które chcesz (o ile cesarz nie jest z nim w sojuszu tak jak pisałem wcześniej). Nie wiem czy sojusz to