Wpis z mikrobloga

@Kalan: Może, podobnie jak każde urządzenie podłączone do sieci elektroenergetycznej. Owszem, w zasilaczu jest jakieś tam zabezpieczenie przeciwprzepięciowe (warystor, czy coś), ale nie może być zaprojektowane na każde przepięcie.
@Kalan: Ogólnie zabezpieczenie przeciwprzepięciowe w takiej listwie polega na tym, że pomiędzy przewodem fazowym a neutralnym jest wstawiony element (powiedzmy warystor), który przy zbyt wysokim napięciu zaczyna przewodzić, wobec czego większość prądu płynie przez warystor (a nie sprzęt podłączony) i tenże warystor ma przeżyć do momentu, w którym wywali Ci bezpiecznik. Oczywiście jest to zawodne, bo warystor ma jakieś tam maksymalne dopuszczalne napięcie (wynikające np. z jego fizycznych rozmiarów) i czas,
@vvertoi: Mi kiedyś tak zmarła zmywarka, 3 dni po kupnie. Nastawiłem zmywanie na nocną taryfę i nie obudziłem się dostatecznie szybko. Na szczęście przeszła wymiana bez serwisu "bo nie działa". Jakby to się trafiło parę dni później (po 7 dniach od zakupu) to bym chyba sobie w łeb strzelił;)
@Kalan: Listwa przeciwprzepięciowa raczej nie da sobie rady z piorunem. To jest dobre jeśli w sieci masz jakieś niewielkie przepięcie, ale w przypadku pioruna masz taki prąd, że iskra potrafi ci przeskoczyć przez bezpiecznik, który masz w listwie.
@karol-piotrowski: Taki niby normalny post napisałeś, taki niewinny, niezmiernie łatwy do przegapienia, ale... Chwila zastanowienia i uderza w nozdrza zapach...


Czaicie? Gość ustawia zmywanie na NOCNĄ TARYFĘ. Potem OSZUKUJE SERWIS wyżydzając darmową wymianę sprzętu. A na koniec oznajmia, że zakup zmywarki za tysiąc cebulionów to dla niego powód do strzelenia sobie w łeb, pewnie 2 lata odkładał taką pokaźną sumę, odmawiając sobie wszelkich rozrywek poza podstawowymi potrzebami.

Ja pierdzielę, wygrałeś złotą
@etkath: No wyszedł ze mnie Polak cebulak:D Poszedłem do sklepu (500m koło domu), powiedziałem, że zmywarka nie działa, gość się spytał, czy chcę taki sam model na wymianę czy inną, podjechali następnego dnia, zabrali nie pytając nawet o fakturę, przywieźli inną, koniec sprawy.
@karol-piotrowski: Jakoś żywię mocną niechęć do takich dusigrosików. Poznałem paru i życie z nimi jest okropne. W domu wszystko naprawiają sznurkiem i drucikiem, najtańsze produkty marki Pikok, Biedra, Tesco w domu ("tak samo smaczne, a ile tańsze! ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), na wakacje zabierane konserwy, kabanosy i suchary, zero napiwków w knajpach, omijanie autostrad dziurawymi drogami krajowymi, LPG tankowane na najtańszej stacji w promieniu 25 kilometrów.