Wpis z mikrobloga

@pszczelarz:
Zawsze wiedziano, że pszczoły to wielkie dobro. Jeśli niszczy je przeciętny człowiek, to jest typowym bydlęciem. Jak robi to pszelarz, to po prostu brak słów...

Już w 1347r. w statucie króla Kazimierza Wielkiego zostało spisane prawo bartne. Polska była w tych czasach potęgą w handlu miodem, zaopatrywała w miód i wosk kraje Europy Zachodniej. Prawo bartne się rozwijało, a na Mazowszu powstawały bractwa bartne. Według prawa bartnego najsurowiej karane było
@pszczelarz: Popatrz na to z innej strony. Gosc ma swoje pszczoly, swoje pola ktore obsadza pod pszczoly, rok w rok przyjezdzaja inni i "kradna" jego nektar. Przez to on ma mniej pieniedzy ze swojej pracy.
Ostrzegal ich kilka razy, nie posluchali.
@Trytka: Jak masz sklep i obok otworzą market to market kradnie klientów? Trzeba spalić market? Nie tędy droga. Prawo własności to taki mocny przepis, każdy ma prawo sobie postawić na swoim terenie ule z pszczołami, co go obchodzi co zasiał sąsiad. Poza tym, możesz na swoim terenie zasiać 10 razy mniej i powiedzieć, że ule postawiłeś na swoim pożytku, nie da rady tego uregulować... Poza tym w tej sytuacji to przyjezdny
Poza tym, możesz na swoim terenie


@pszczelarz: Moge tez na moim terenie truc robactwo ktore tam przyleci.

Jak masz sklep i obok otworzą market to market kradnie klientów


@pszczelarz: Zla logika. Tu pasuje bardziej. Market podbiera mi zaopatrzenie z mojego skladu za ktory zaplacilem.

Poza tym w tej sytuacji to przyjezdny pszczelarz dogadał się z rolnikiem


@pszczelarz: Z rolnikiem na ktorego polu postawil ule, a nie z rolnikiem obok
@Trytka: Jak napisałem wyżej nie idzie udowodnić na który pożytek polecą pszczoły i ciężko to uregulować. Co do ostatniego zdania to nie do rzeczy. Żaden rolnik nie ma prawa pryskać w taki sposób, żeby wytruć pszczoły. A poza tym w tej sprawie to inny pszczelarz wytruł pszczoły, którego pasieka stała 200 metrów dalej cała i zdrowa.
#!$%@? za każdą pszczołę, powinien siedzieć jak za człowieka... szubienica to mało powiedziane ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Niewierny_Mops: Zdecydowanie odleciałeś. Jasne, zrobił złą rzecz, narobił dużych strat, ale bez przesady. Traktować owada na równi z człowiekiem? Pszczele życie jest łatwo przeliczalne na pieniądze i jest warte kilkaset złotych za rodzinę. Powinien zapłacić za to, z nawiązką. Ale pieniędzmi, nie życiem.
Jak napisałem wyżej nie idzie udowodnić na który pożytek polecą pszczoły i ciężko to uregulować.


@pszczelarz: Pszczola zbiera w promieniu 3km? Skoro to sa pasieki przenosne nie stawiac w poblizu ludzi ktorzy tego nie chca. Ktos pracuje caly rok ma swoje pasieki, ma swoje pola. Przyjezdzaja cwaniaki i kradna jego nektar. Gratuluje logiki, widac jestes jednym z nich skora tak usprawiedliwiasz takich podludzi.
łumaczę Ci, że prawnie nie da rady tego rozwiązać.


@pszczelarz: Czyli gosc byl juz tak zdesperowany ze musial wziasc sprawy w swoje rece, a teraz chcesz przeprowadzic na nim publiczny internetowy lincz rozpoczynajac ta gownoborze?
nie idzie udowodnić na który pożytek polecą pszczoły i ciężko to uregulować


@pszczelarz: Skoro tak to czemu oskarzasz wychodzi na to konkretnego czlowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro sie nie da udowodnic gdzie pszczoly lataja to tak samo nie da sie udowodnic gdzie sie zatruly.
Sprawcy są na tyle nieinteligentni, że po nagłośnieniu sprawy dzwonili do poszkodowanego i dalej się odgrażali, podając nawet swoje dane i adres.


@pszczelarz: Poprosze nagranie rozmowy. Pozatym kazdy moze sobie zadzwonic i odgrazac, to nie jest przyznanie sie do winy.

Ty chyba jestes takim samym pasozytem jak oni skoro bronisz tak tych zlodziei.

Koncze i wracam do pracy bo w przeciwinistwie do nich za mnie nikt nie pracuje.