Wpis z mikrobloga

@Jarek_P: Niby coś znalazłem, potrzebuję dedykowanego urządzenia... Jak to w ogóle działa? Jeden klient?
Co po stronie klienta (oprogramowanie, sprzęt)? Potrafi to obsługiwać wielu klientów na raz?
@defoxe: no to jest właśnie takie urządzenie, o którym pisałem. Odbiera DVBT i streamuje je w sieć. To konkretne potrafi też wypuścić stream po zewnętrznym IP "w górę" sieci. Oczywiście pytanie pozostaje, jak z tego korzystać, czy potrzebna jest jakas apka, czy prosta autentykacja na stronie web.
@Jarek_P: No właśnie nie potrafię dotrzeć do szczegółów.
Szczególnie mnie ta obsługa wielu klientów zastanawia, bo jeden klient używający jednego kanału w odbiorniku to nie jest problem...
@defoxe: Najtaniej zrobisz to z tunerem na chipie it9135 i routerem na openwrt z portem usb, najlepiej na platformie ar71xx i w miarę mocne bebechy (wr842 v3, wr1043nd v2). Można też na sbc (raspberry i podobne), to zwłaszcza jak chcesz nagrywać streamy na dysk albo bawić się w skalowanie w locie (router nie wyrobi). Robi się to za pomocą softa tvheadend. Ponieważ tuner ma tylko jedną głowicę, oglądać można jednocześnie kanały