Wpis z mikrobloga

@robert101996: Czytam o tych uprawnieniach i potrzebuje porady. Skończyłem w tym roku technikum budowlane. Chce iść na studia zaoczne na budownictwo. I z tego co czytam praktyka liczy sie od 3 roku studiów lub uzyskania dyplomu technika. Chciałbym zdobyć uprawnienia o specjalności konstrukcyjno budowlanych do kierowania robotami budowlanym bez ograniczeń, które można uzyskać po skończeniu I stopnia studiów i odbyciu 3 letniej praktyki. I teraz mam takie pytanie czy praktyka liczy mi sie od teraz z racji tego że jestem technikiem budownictwa czy dopiero po tym trzecim roku studiów? Jeśli liczy się od teraz to mogę pracować jako np murarz-tynkarz?
#uprawnienia #budownictwo
  • 5
@robert101996: nie wiem czy możesz już teraz liczyć praktykę (na pewno jest napisane w rozporządzeniu), ale co to pracy to na pewno nie wchodzi w grę praca fizyczna. Mi sprawdzali czy mam wpisane w świadectwie pracy "inżynier budowy", inna sprawa, że były książki praktyki kiedyś, teraz jest tylko oświadczenie, ale mimo wszystko podejrzewam, że w tej materii nic się nie zmieniło. No chyba, że ktoś (kierownik) Ci podpiszę, że pracowałeś jako
@robert101996: Nie musisz mieć dokładnie stanowiska inżyniera. Możesz mieć stanowisko np asystenta kierownika budowy, ale najlepiej aby w obowiązkach/gdzieś na umowie było że pełnisz nadzór! A doświadczenie Ci się liczy od zdobycia papieru technika. Czyli teoretycznie jak zaczniesz teraz, to po zdobyciu tytułu inżyniera możesz przystępować do uprawnień.
@ o uprawnieniach z tego co mi pisali na innym forum to jakbym teraz zaczął praktyke to po 4 latach moge zdawać na ograniczone i w miedzyczasie studiować, a jak zdobede tytuł inż to moge od razu podejść do egzaminu na nieograniczone bo praktyka nie obowiazuje tych co maja juz ograniczone. Ale to się średnio opłaca. Kontakty w budownictwie mam, bo podczas technikum pracowałem w jednej z większych firm i z papierem