Wpis z mikrobloga

Yo mysie pysie, potrzebuję poskładać jakiegoś kompa do kamer do monitoringu, ponieważ to będzie się kręciło 24h/365dni musi mieć przyzwoite TDP (100-150w na zestaw z 2 hdd) przy sensownej wydajności (żeby mi nagrywanie z 6 kamer tego nie zatkało) oraz cena do 800zł brutto (tak, celuję w używki na fakturę)
Widziałem taki zestaw z prockiem G6950 od intela, ale może do wielu wątków może jakiegoś AMDka?
#komputery #hardware #intel #amd
  • 20
@Vein: nie możesz zwiększyć budżetu do 900 zł ? w tej cenie masz i5-2400 który będzie dużo wydajniejszy niż ten a8-5500 czy co to jest http://allegro.pl/hit-hp-elite-8200-sff-core-i5-quad-8gb-win7-gw-fv-i5980896903.html tutaj masz za 815 zł http://allegro.pl/hp-ms6200-dt-i5-2400-4x3100-8gb-500-rw-gw12-fv-i6304496587.html

co do wyajności to ten amd jest na poziomie i5-650/660 lub i3-3220, w dodatku to a8-5600k jest do nich podobny, ten ma niższy zegar
@rybak17: czemu miały by paść? SSD szybko pozdychają przy takim przemiale, hdd nie bardzo
@Jurigag: patrzyłem trochę po benchmarkach i faktycznie, AMD jest o 40% wolniejszy, ale tdp ma o wiele niższe (52 vs 92W)... Zastanowię się
@Vein: co ? przecież ten amd pobiera dużo więcej prądu xD tdp to tdp, nie patrz za bardzo na tą wartość, w realnych zastosowaniach intel będzie pobierał mniej prądu
@Jurigag: TDP to maksymalny podbór prądu, obstawiam, ze cpu będą wykorzystywane w 60-100%... Powiem tyle, jedna kamera potrafi zarżnąć atoma 2 rdzeniowego (tego pierwszej generacji)
@Vein: no to na tym i5-2400 to pewnie pójdzie z 8 kamer xD tdp != maksymalny pobór prądu, tdp = thermal design power, jest to ilość wydzielanego ciepła z procesora, dlatego amd może ma mniejsze TDP ale pobiera więcej prądu :)

zresztą rób jak chcesz, jeśli jest tka jak piszesz to ten amd też prawdopodobnie będzie się dławił na tych 6 kamerach imho
@Vein: chodzi mi o to ze do serwerów czy monitoringu gdzie dyski ciągła pracują używa się przeznaczonych do tego modeli dysków twardych. Zobacz WD Red albo Purple.
@rybak17: WD black, które ssają po same kule. Nawet już nie ile mi ich zdechło, ale z 10% łapało błędy takie że nadawały się do wymiany przez producenta. Co do red I purple, to mają inny soft. Purple maja wyłączone systemy korekcji błędów, a red są wolniejsze i "bezpieczniejsze" do przechowywania danych. Złożę 2 dyski w raid 1 i będzie najbezpieczniej. Jeszcze i tak sieć muszę poskładać zanim coś uruchomię.
@Vein: Bierz rejestrator i nie kombinuj, da ci pewność działania i niskie tdp.
@rybak17: Tylko WD purple, inne się nie nadają i sami producenci rejestratorów zalecają tylko purple, bo jest stworzony do ciągłej pracy.
@Vein: W pracy mam do czynienia z BCSem dają fajną opcję teraz, że udostępniają własne serwery i można mieć podgląd na kamery bez kombinowania z portami, dnsami itp. A po co Ci dwa dyski?
Jak będziesz zasilał kamery?
No i mają apkę mobilną
@ElCidX: kamery zasilane po ethernet prawdopodobnie, zależy od kamery, bo w sumie będzie 6 kamer 4 różne modele. Pingpongi też udostępniają własne serwery, to się xmeye nazywa, nie mam zamiaru dawać żadnego stramu do chmury, net będzie tylko lte.
@ElCidX: pierwszą kupiłem 4 msc temu, teraz jest już niedostępna, teraz zamówiłem 5 dodatkowych, jedna kopułka nad wejście, 2 u jednego sprzedawcy i 2 u innego, jak przypadkiem się okazało, że są syfiaszcze to małą strata i bede mógł dokupić kolejne a te syfiaszcze trafią na garaże
@Vein: Hmm to jak zamierzasz dalej rozbudowywać, to może jednak komputer lepszy, raczej cały czas nie będziesz potrzebował podglaldu w fullhd więc wystarczy ekstra strumień. To już jest bardzo indywidualna decyzja.

Ja to kiedyś myślałem, że jako rejestrator kupić jakiegoś używanego netbooka, do samego nagrywania styknie bo i nie miał bym potrzeby mieć podglądu na nagrania.

A przy lte to raczej nie zrobisz sobie podglądu bo zawnętrzego ip nie ma, chyba
@ElCidX: wiem, ze nie są tanie, zawsze mogę po prostu pociągnąć kablem ethernet zasilanie z zasiłki bezpośrednio, w końcu i tak mają wifi. Odnośnie netbooka, to jak pisałem, jedna kamera 960p zarżnęła w nim procek (zoneminder). Tak, mam zamiar rozbudowywać, w sumie będzie co najmniej 8 kamer (jeszcze na wjazdy na działkę potrzebuję)