Wpis z mikrobloga

PAD powiedział na konferencji, że wszelkie działania NATO (czyli Polski także) w stosunku do Rosji mają charakter wyłącznie defensywny.
Ustawianie wyrzutni rakiet, kierowanie pod wschodnią granicę 4 amerykańskie i 3 macierewiczowe bataliony i nie wiem co tam jeszcze, to jest wyłącznie defensywa. Z jednej strony ma rację, bo Putin mógłby te bataliony zmieść z powierzchni ziemi w godzinę, Francja sprzedała Rosji już wystarczająco dużo nowoczesnego sprzętu. Czy Rosja ma rakiety manewrujące lecące tak nisko, że żaden radar ich nie wyłapie? Czy Rosja ma bombowce? Pomijając te starsze jak MiG-29, ma 48 sztuk Su-35S (wartość jednego: ok. $50 mln).
My podobno w Niemczech w bazie Rammstein coś mamy. Rewelacja. Zanim to coś do nas dotrze to z Warszawy mogą być zgliszcza. Przypominam o Iskanderach w Obwodzie Kaliningradzkim. Jakiś ekspert wojskowy mówił, że być może udałoby się nam przechwycić połowę wystrzelonych rakiet. A co z resztą? Macierewicz przyjmie je na klatę?
Mogłabym tu napisać piękny elaborat, ale wolę pooglądać śmieszne kotki w oczekiwaniu na mecz, który na bank wygrają chłopaki @NadiiFrance.

#otan #nato #macierewicz #bekazpisu #bekazdudy #bekazmacierewicza #bekazwaszczykowskiego #bekazszydlo #bekazjarosiada
sissel00 - PAD powiedział na konferencji, że wszelkie działania NATO (czyli Polski ta...

źródło: comment_GrepYiZ3YvDTJfj2YtuOl9HIBrVq1gzH.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@sissel00: Ja tylko przypominam, że to real a nie gra wojenna i nawet Ukrainy, która nie jest w NATO czy jakimś bardziej poważnym sojuszu nikt nie zaatakował otwarcie, tylko zielonymi ludzikami. Wojna musi się opłacać, a nie że się gdzieś tam kliknie i walczymy.
  • Odpowiedz
@sissel00: No i dodam jeszcze, że żeby zaatakować Polskę trzeba poczynić odpowiednie przygotowanie, przesunąć wojska itd. ale pewnie ci się wydaje, że tak jak przed operacją Barbarossa idzie to zrobić po cichu i nikt się nie skapnie.
  • Odpowiedz
Wojna musi się opłacać, a nie że się gdzieś tam kliknie i walczymy.


@FireDash: I m.in. dlatego Rosja nas nie zaatakuje. Ukrainę może, ale Putin już dawno powiedział, że gdyby chciał, to on w pół godziny jest w Kijowie!
  • Odpowiedz
@FireDash: Możemy być też w Mińsku, tylko właśnie: po co? Jak nie wybuchnie III WŚ to tutaj nikt nikogo nie będzie atakować. Konfliktów na Świecie jest dużo, ale w Europie żadnego. I generalnie chodzi mi o pieniądze wydawane na tę szopkę Macierewicza. Czy to jest za darmo? Ileś tam % dzieci w szkołach jest niedożywionych, ale ważniejsza jest rozrywka Antka.
  • Odpowiedz
@sissel00: defensywa xD wystarczy spojrzeć na mapę NATO-UW w 1960, 1980 i mapę NATO-Rosja po rozpadzie ZSRR i UW. NATO wpierdzieliło się w całą dawną strefę wpływów ZSRR i nawet w byłe republiki sowieckie. ale nie, to Rosja jest agresywna jak zajmuje Krym czyli 1% utraconego terytorium
  • Odpowiedz
@Aztek2201: wolny rynek idei, atrakcyjniejsza zyskuje, powrót tych krajów na ich miejsce w geopolityce zmienione przemocą
pisanie, że Polska stała się członkiem NATO kosztem Rosji to nie fakt, tylko imperialny punkt widzenia zaborcy
  • Odpowiedz
@franek-pokrywko: twój punkt widzenia to imperialny punkt widzenia NATO xD nieważne że sami chcieliśmy do NATO, z punktu widzenia Rosji byliśmy w UW a teraz jesteśmy w NATO. NATO się gwałtownie rozszerza i otacza Rosję. to JEST agresywne zachowanie
  • Odpowiedz
@sissel00: Te bataliony bałtyckie to jest tylko podniesienie głosu dyplomacji o pół tonu.

Militarnie bez znaczenia, większe ryzyko incydentu w stylu tureckiego Kargula: A co on mi! Na moje niebo wlata !

O ile się nie mylę to szczyt nie podjął decyzji o procesie akcesji np. Gruzji do NATO więc z punktu widzenia Rosji nic się na nim wielkiego nie zadziało.

Gx
  • Odpowiedz
@Gixaar: No dobra, a co z kosztami primo: organizacji szczytu NATO, secundo: przenoszenia tych batalionów, organizacji całej wojskowej infrastruktury itd., tertio: embarga na nasze mięso, jabłka i inne produkty, które sprzedawaliśmy Rosjanom.
Widziałem reklamę Lidla: jabłka po 0,99 zł za kg. Jak myślisz, skąd taka cena? Eksportujemy jabłka na Bliski Wschód i do Chin, ale dużo, jeśli nie najwięcej, eksportowaliśmy do Rosji. Teraz cała Polska ma wcinać jabłka, bo nie ma
  • Odpowiedz
@sissel00:
Koszty organizacji, zamrożenie centrum stolicy na 3 dni, zakaz lotów w promieniu 100 km, zakaz przewożenia prywatnej broni itp. Nie sposób odmówić rozmachu organizatorom ;-)
Koszty batalionów nawet nie wiem kto ponosi, pewnie infrastruktury my, ale chyba mamy sporo pustego miejsca po sporej kiedyś armii UW,
Embargo zawsze było dla Rosji elementem uprawiania polityki, rosyjskie przepisy sanitarne są najbardziej pogięte ze wszystkich, tysiąc pretekstów ale i tak całość sprowadza się
  • Odpowiedz
A że polscy sadownicy mają problem w który państwo powinno się zaangażować?


@Gixaar: Co takiego? Frankowiczom Duda miał już rozdawać nieswoje pieniądze. Jak u mnie w sadzie śliwy nie obrodzą w tym roku, bo są wybredne, może przez to, że stare. Jak mi złodzieje przyjdą w nocy i obtargają wszystkie aronie. Jak winogrona nie dojrzeją, bo wcześnie przyjdzie przymrozek (zdarzało się), to Duda powinien wziąć pieniądze podatników i mi zwrócić straty?
  • Odpowiedz