Wpis z mikrobloga

#komputery #linux #sieci
po paru piwach zebrało mi się na szczerość i wyznanie uczuć:
kocham linuksa, kur** raz zrobię i nic samo z siebie się nie #!$%@? przez lata
a w windowsie to i owszem #!$%@? się
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobbb: Chyba żartujesz sobie ze mnie. Akcja z dnia dzisiejszego - Windows 10 - zainstalowana drukarka sieciowa która działa na wszystkich pozostałych komputerach w tym Linuxach od strzała. Restart komputera - oczywiście jakaś aktualizacja .... i drukarka zamiast treści drukuje równo 50 pustych stron. Za każdym razem co byś nie próbował na niej wydrukować. Pomaga oczywiście powrót do poprzedniej wersji. No i o co tu chodzi?
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik HP dv1000 karta grafiki intel gma950 w ubuntu niezaleznie czy to lts czy zwykły tak po 2-3 tygodniach siada całkowicie interfejs graficzny. Tylko odpala się bash.
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik Z drukarka tez byly przeboje, kiedys mialem canon ip3500. Sprzet nie chcial poprawnie dzialac na oficjalnych sterownikach producenta, tylko raz chyba wypluł jakiś zupełnie rozjechany tekst
  • Odpowiedz
@bobbb: Ja bym obstawiał problem z Intelem z uwagi na uszkodzenie hardware'u a nie na winę Linuxa. Co do drukarek - to Canon zawsze miał problemy działaniem pod Linuxem bo tam elementy sterujące sa binarne.
  • Odpowiedz
@bobbb: Ja nie wiem skąd masz takie problemy z ALSĄ. Mam Linuxa na 6 komputerach o bardzo zróżnicowanej konfiguracji. Żadnych takich problemów nigdy nie miałem poza jakimiś drobnymi numerami z konfiguracją wyjść/wejść bo były pozamieniane - ale to da się ustawić w jednym pliku. Za to do dupy działa Bluetooth Audio - ale podobnie jest na Windowsie - tam działa jak chce.
  • Odpowiedz
@aksnet: Fakt, niektóre dystrybucje linuxa są lepsze niż windows (bo niektóre są taką kupą, że po jednym dniu okazuje się że menedżer okien zniknął XD), ale co z tego skoro są ograniczone do oprogramowania open-source?
  • Odpowiedz