Wpis z mikrobloga

Kurde nie mogę z tym #assettocorsa Ciągle mam jakieś przycięcia, spadki FPSów. Odpaliłem statystki z MSI Afterburner i grafika i procesor cały czas sobie pracują w przedziale między 60 a 80%. Temperatury w porządku. Wyłączyłem V-sync, limit klatek na off a i tak jest kiepsko, obciążenie grafiki i procesora się nie zmienia a klatki od 50 do 90. W benchmarku assetto klatki nie spadają poniżej 100, a w trakcie gry taka lipa. Ktoś, coś, jakieś pomysły?
  • 11
  • Odpowiedz
@Paplo: i5 3570K podkręcone na 4,6GHz i do tego GTX 980 Ti
@TheSznikers: na włączonym vsync jest lepiej, ale mimo ze wszystko pracuje na 70% zdarzają się przycięcia i to najczęściej w najmniej odpowiednim momencie.
  • Odpowiedz
@matelusz1: Nie jest powiedziane, że AC ma blokować sprzęt na 100%, mam słabszy sprzęt od Ciebie i jedynie przy full gridzie z AI mogę zapchać procesor, grafiki nigdy mi się nie udało zapchać, mam GTX970 i wszystko na ultra w 1080p, także myślę, że takie liczby są normalne. Nienormalne są natomiast przycięcia, gdzie normalnie masz 90 klatek a tu nagle freeze. Miałem podobnie z niektórymi appkami, jedną z nich była
  • Odpowiedz
@matelusz1: a probowales najbardziej prymitywnej metody - reinstall assetto z usunieciem folderu content wlacznie? oczywiscie to smutna chwila, bo wywalenie takiej ilosci mozolnie gromadzonych modow to jak pogrzeb kogos bliskiego, ale moze to jedyna opcja? ewentualnie z backupem folderu content reinstal?
  • Odpowiedz
@skethoo: na początku czerwca robiłem format całego kompa, w tym od nowa ściąganie gier ze steam'a, więc mam nadzieję że nie w tym rzecz, chociaż plusem jest to, że nie mam za dużo modów. W zasadzie wcale, poza ACDownloader.
  • Odpowiedz