Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś przypadkiem jeszcze nie wie, to 15.07 do Rzeszowa zawita Tour de Pologne, jak zawsze przy tej okazji paraliżując pół miasta - ale może tym razem komentatorzy TVP nie zapomną jego nazwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wykaz ulic Rzeszowa i dróg powiatu rzeszowskiego zamkniętych dla ruchu:

– od godz. 5:00 – 23:00 – ul. Cieplińskiego i Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów) na tym odcinku od 5:00 do 9:00 odbywać się będzie ruch autobusów komunikacji publicznej dwukierunkowo jedną jezdnią Al. Cieplińskiego (prawa nitka jadąc od Al. Piłsudskiego)

– od 5:00 do 20:30 – ul. Moniuszki (od Zygmuntowskiej do Placu Farnego)

– od 8:00 do 20:00 – ul. Ks. Jałowego (od Towarnickiego do Cieplińskiego)

– od 8:00 do 20:00 – ul. Sokoła (od Sobieskiego do Cieplińskiego)

– od 8:00 do 20:00 – ul. Pułaskiego (od parkingu ROSIR do Cieplińskiego)

– od 9:00 do 20:00 – ul. Unii Lubelskiej (poruszają się tylko autobusy MPK)

– od 9:00 – do rundy końcowej (trzecie okrążenie) pętla – ul. Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy, Most Karpacki (zapora), Podwisłocze, Trasa Zamkowa;

– od 13:00 do zakończenia wyścigu m. Sołonka, Straszydle, Hermanowa, Tyczyn, ul. Sikorskiego w Rzeszowie do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy;

– od 13:00 do zakończenia wyścigu – ul. Kwiatkowskiego, Jana Pawła II, Budziwojska, Podleśna, m. Lubenia

– od 14:00 al. Armii Krajowej – ruch pojazdów od strony ul. Lwowskiej na zwrotce przed skrzyżowaniem z al. Sikorskiego zostanie skierowany na lewą część jezdni

Nutella Mini Tour de Pologne przejedzie ulicami: Cieplińskiego Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańską, Powstańców Warszawy (odcinek od Hetmańskiej do Kwiatkowskiego – ruch samochodów odbywał się będzie dwukierunkowo na dwóch pasach po południowej stronie ulicy) Podwisłocze, Most Zamkowy, Kilara, Plac Śreniawitów, Lisa Kuli przy całkowicie zamkniętym ruchu.

Od 13:00 do 18:30 z uwagi na zamkniecie al. Sikorskiego dojazd do Tyczyna z Rzeszowa będzie niemożliwy.


Więcej + zalecane objazdy:
http://rzeszow-news.pl/tour-de-pologne-na-ulicach-rzeszowa-beda-utrudnienia-w-ruchu/
#rzeszow #tdp #tdp2016
celtics - Jeśli ktoś przypadkiem jeszcze nie wie, to 15.07 do Rzeszowa zawita Tour de...

źródło: comment_OcX2nqegJkjMekg1KZaIlVvB46P4NUEi.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@celtics: Już słyszę ten bul dupy kierowców którzy będą stali w korkach

#!$%@?ć z naszych asfaltów

Miasto to nie wieś żeby po nim rowerem jeździć

Pedalarze #!$%@?ć jeździć do lasu


Ostatni tekst to cytat, zasłyszany jak mijałem korek bodajże dwa lata temu.

Impreza klasy światowej, odbywająca się raz w roku, powodująca w większości miejsc (nie licząc centrum miasta gdzie jest meta itepe) kilkugodzinne czy nawet krótsze utrudnienia ale trzeba się pultać
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@jedzczarnekoty: to mam odmienne zdanie na temat TdP, ale z androida tylko tl;dr żadna promocja miasta, #!$%@? balonów reklamowych, bezsensowne blokowanie ulic już od rana, nieważne, ze ktoś tam pracuje i z racji wykonywanej pracy musi tam podjechać autem. Wystarczyłoby zamknąć ruch godzinę przed wjazdem. Tak, mam ból dupy o jakość organizacji. Impreza taka wielka, a transmisja taka słaba. Tyle mnie cieszy, że o ile nie pada to nie muszę nigdzie
  • Odpowiedz
@celtics: ja też się jakoś TdP nie jaram ale skoro miasto blokuje się przy okazji wielu innych imprez to ta jest dla mnie po prostu kolejną. A że miasto nie jest tylko dla aut ale i dla ludzi to niech mają jakąś rozrywkę (bo sporo osób przychodzi "popatrzeć na kolarzy".
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@jedzczarnekoty: wymień te inne imprezy, bo przychodzi mi do głowy tylko rajd rzeszowski i maratony, ale to ostatnie to sb/nd.
Cieszyłem się tylko w licbazie, bo nas puszczali do domu o 10 póki jeszcze jeździły jakieś autobusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@celtics: nie miałem na myśli jedynie Rzeszowa ale ogólnie blokowanie miast.

U nas to faktycznie tylko rajd i jakieś biegi (to że niedziela to szczegół, ból dupy taki sam) ale to nawet lepiej bo ciągle mamy dosłownie kilka dni w roku kiedy ruch w mieście jest utrudniony. Dla mnie to rybka, wiedząc że z góry mogę się przygotować wolę to niż codzienne buspasy które też paraliżują ruch w godzinach szczytu (
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty:

wszystko by było fajnie i jestem zdecydowanie ZA imprezami tego typu

ALE nie w takim gówno-amatorskim wykonaniu jakie prezentuje ten śmieszny TDP

na stronie TDP mapa etapu bez szczegółów, obrócona - kto by tam się przejmował że północ powinna być u góry
brak normalnej mapy z zaznaczonymi ulicami/odcinkami które będą wyłączone z ruchu

to jest #!$%@? taki problem zrobić porządne (i co najważniejsze - JEDNOZNACZNE) mapki informacyjne dla tej wielce
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: zastanawia mnie jeszcze informacja o zaporze, co prawda podejrzewam, że tak jak poprzednio wyłączone będą tylko 2 z 4 pasów ruchu, ale w artykule (a to kopiuj-wklej informacji podanej przez policję) nic o tym nie ma. Nie wierzę, że ktokolwiek w tym mieście przyklepałby zablokowanie zapory praktycznie na cały dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz