Wpis z mikrobloga

#jedzzwykopem #kuchniaswiata #niemcy #polska

Nie umiem robić mem i sklejać obrazków, może ktoś się pokusi dla kogo nie jest to problemem, ale jakbym miał zrobić taką memę o zupach np Niemieckie względem Polskich to po stronie Niemieckiej jako zupa byłoby bagno, breja, muł, a po naszej klarowana krystaliczna woda.

Nie wiem dlaczego ale zupy niemieckie same w sobie są bardzo gęste, konsystencją przypominają gulasz, bez względu czy to rosól, fasolowa, pomidorowa, krupnik itp, to nie jesz zupy tylko gęstą bryję, z braku laku i kit dobry na obczyznie, ale niemieckich zup raczej zupami takimi prawdziwymi bym nie nazwał, coś między zupą a drugim daniem.

No gurwa mać albo jemy zupę , na bazie wody, jedyną słuszną i prawilną albo wpierniczamy gęstą bryję, którą zupą nazwać nie można.
  • 4
@Drake1: jak #!$%@? gotowe zupy z aldika to sie nie dziwie. moze sam ugotuj rosół na niemieckiej ziemi i z niemieckich produktow... cos mi sie wydaje, ze wtedy nie bedzie gęsta :D możesz też to zlecic jakiejś pieknej niemce :P

ewentualnie jak nie jestes cebulakiem to polecam sie wybrac do dobrej knajpy na porzadny obiad z dwóch dan a juz na zawsze zapomnisz o polskiej kuchni :)
@1989: @pimpek_sadelko: Ja pisze o tradycjonalnej kuchni i zupach niemieckich a nie puszkowych, fakt faktem jest że ogólnie są gęste, przynajmniej bardziej gęste od Polskich, a swoją drogą czasem właśnie gotuje w De normalne zupy sam.

Pozdro