Wpis z mikrobloga

Przypadkiem kliknąłem w stare zamówienie na morelach i zastanawiam się o co chodzi z cenami podzespołów PC? Komputer kupiony dwa lata temu. Prócz zasilacza wszystko dalej w sprzedaży, prócz RAM wszystko droższe niż wtedy, w tym karta graficzna o kilkaset złotych. xD
#pcmasterrace
  • 9
@rudy2007: ja mam inny, ale też ciekawy problem - posiadam core i7 pierwszej generacji (920), i pomimo tego, że ma już... 8 lat (ʘʘ) i kosztuje coś ok 100-200zł to nie ma na tyle lepszego procesora, żeby się opłacało wymieniać
@pottymouth: domyśliłem się, ale z drugiej strony chyba jakiś postęp technologiczny powinien to trochę równoważyć? Mój stary Radeon jest ok, ale jakimś demonem prędkości nie jest i nie był już wtedy jak go kupowałem. :P
@Dreszczyk: ja mam jakiegoś i5 nowszego i też raczej długo nie wymienię, w procesorach chyba zastój jest.
@rudy2007: Niektóre produkty są rzadki, albo słabo się sprzedają i siedzą sobie z wysoką ceną.
Jakieś xeony sprzed 6-8 lat też w sklepach kupisz po 4000 zł za sztukę, albo na allegro za 500.
I jak ocenić czy ceny spadły?

Ale na pewno zgodzę się że jest zastój.
Procesory szybsze wcale nie są. Wręcz przeciwnie - powstają nowe, tanie wersje, dużo wolniejsze od tego co można było kupić parę lat temu.
@rudy2007 U mnie identycznie. Skladalem pc 2,5 roku temu jak dolar był chyba po 3,10. Różnica w cenie spora (szczególnie na cpu i pkytach głównych ). Kilka miesięcy potem dolar zaczął drożec i ceny zaczęły rosnąć (z wyjątkiem ramu ). Jak wtedy sprawdzałem ceny to wiedziałem ze miałem szczęście załapać się jeszcze na niższy kurs dolara.