Wpis z mikrobloga

Mam problem z kompem. Postanowiłem zmienić kartę grafiki z radeona 7850 na gtx 970 (MSI 100ME dokładnie). Po zmianie karty mam czarny ekran i komputer dalej nie rusza. Jak wrócę do Radka, to odpala bez problemu. W kwestii zasilania, to radeon wymaga jednej "kosteczki" 6 pin, natomiast nvidia 6+8. Zasilacz natomiast ma głównie kostki 6 pin (+2 przy jednej). Jest jedna kostka co ma 8 złączy, ale jest przy niej kabel z 4 pinami zasilający płytę główną zbyt krótki, by podpiąć do karty. Czyżby zasilacz do wymiany?
Jakby co parametry:
- zasilacz High Power HPC-500-G12S 500W
- płyta MSI H61M P20
- 8GB RAM GOODRAM (2x4)
- procek to i5 3470

Wszystkie wiatraki się kręcą (nawet karta na zielono świeci swoim logiem :P) tylko komp nie rusza. Jakieś sugestie?

#komputery
  • 4
@Lionidas: najlepiej, żeby karta była podłączona na wszystkie piny, jeśli masz krótkie kable albo nie masz takiej wtyczki, spróbuj zastosować dodatkowe przejściówki (do dostania w każdym komputerowym za grosze).
@Joe_Black: @lintfree: właśnie sprawdziłem u kumpla, który ma zasilacz Thermaltake 630W (Smart SE 630W SPS-630AH3CCB) i u niego wstaje bez problemu. Także wszystko rozbija się o tą nieszczęsną linię 12V. Także pozostaje kupno nowego zasilacza. Wymiarowo wszystkie są identyczne, czy trzeba szukać konkretnego?