Wpis z mikrobloga

#solgaz
Pytania laika w temacie:
- czy poza płytą (dajmy na to GPC4+1) do zamontowania potrzebny jest inny niestandardowy element, czy tylko to, co "gaziarz" ma w standardowym zestawie?
- czy czas oczekiwania wg strony - do 14 dni na chwilę obecną jest aktualny?


wzywam @SOLGAZ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
@SamSieZakop: to może tak:

Jak wygląda montaż każdej kuchenki?
1 przychodzi gazownik
2 sprawdza jaki rodzaj gazu masz w domu
3 rozkręca kuchenkę
4 montuje odpowiednie dysze
5 podłącza do gazu
6 testuje
7 podbija gwarancję

Jak wygląda montaż Solgazu?
1 przychodzi gazownik
2 podłącza do gazu
3 testuje, zachwyca się
4 podbija gwarancję

Czyli śmiało można powiedzieć ze montaż naszej płyty gazowej jest jeszcze łatwiejszy ( ͡°( ͡
  • Odpowiedz
@SamSieZakop: Płyta Solgaz jest grubsza od zwykłej i czasami potrzebne jest obniżenie piekarnika. Nie zapomnij też o tym, że płyta musi być chłodzona.

@SOLGAZ: Żeby wymienić dyszę w zwykłej płycie nie trzeba jej rozkręcać a wymiana trwa mniej niż 3 minuty. I druga sprawa gazownik nie musi sprawdzać jaki jest rodzaj gazu bo tak naprawdę to jest tylko gaz ziemny i płynny, który rozpoznaje się po tym, że jest w
  • Odpowiedz
Nie zapomnij też o tym, że płyta musi być chłodzona.


@norbw74: błąd. Wentylacja jest potrzebna do spalania gazu, bo płyta od dołu pobiera tlen. Nie ma to nic wspólnego z chłodzeniem, bo płyta od spodu jest chłodna.

__

nie musi sprawdzać jaki jest rodzaj gazu bo tak naprawdę to jest tylko gaz ziemny i płynny, który rozpoznaje się po tym, że jest w butli bądź zbiorniku.


@norbw74: kolejny błąd.
  • Odpowiedz
błąd. Wentylacja jest potrzebna do spalania gazu, bo płyta od dołu pobiera tlen. Nie ma to nic wspólnego z chłodzeniem, bo płyta od spodu jest chłodna.


@SOLGAZ: Tu mnie masz ;-)

kolejny błąd. W Polsce mamy 4 rodzaje gazu ziemnego + gazy butlowe (dodatkowo małe butle LPG jak i wielkie zbiorniki przydomowe). No i jeszcze łodzie i campery które mogą mieć inną mieszankę :)


Tu się z Tobą nie zgodzę bo
  • Odpowiedz
Tu się z Tobą nie zgodzę bo po pierwsze to mamy trzy rodzaje gazu ziemnego i dwa płynnego (piszę tylko o gazach "domowych")


@norbw74: Otóż właśnie nie. Mamy klientów z wielu regionów gdzie występują dziwne rodzaje gazu i są podpięte do całych osiedli a nawet miejscowości. I jest ich znacznie więcej :)
Wiem dokladnie bo w zeszlym tygodniu byly co najmniej 3 takie przypadki w naszych zamówieniach.

A skąd bierzemy inne
  • Odpowiedz
A skąd bierzemy inne rodzaje?


@SOLGAZ: Czyli nie macie innych rodzajów gazu. To ja możecie testować płyty na gaz Lw i Ls skoro jest u Was niedostępny?

Mamy klientów z wielu regionów gdzie występują dziwne rodzaje gazu i są podpięte do całych osiedli a nawet miejscowości. I jest ich znacznie więcej :)


Wierzę Ci na słowo, od kilkunastu lat nie mam styczności z Polskim gazem.
  • Odpowiedz
Płyta Solgaz jest grubsza od zwykłej i czasami potrzebne jest obniżenie piekarnika.


@SOLGAZ: Obecnie mam zwykłą płytę gazową, ale na przyszłość rozważam Waszą więc możesz się ustosunkować do tego zdania? Mam jakieś standardowe szafki i pierwszy lepszy piekarnik. Czy rozważając Waszą płytę muszę dokonać pomiarów czy wejdzie? Pod piekarnikiem mam taki schoweczek na blachy i ewentualne obniżenie piekarnika będzie wiązało się z koniecznością przerabiania frontu (i zaślepianie dziury nad piekarnikiem).
  • Odpowiedz