Wpis z mikrobloga

Pewnei było milion razy, ale nie mogę znaleźć. Jak ustawić #eclipse, zeby kod w #java automatycznie formatował tak:

public static void main(String[] args)

{

(tutaj jest tab) test

}


a nie tak:

public static void main(String[] args) {

test

}


#programowanie #kiciochpyta
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fegwegw: nie, jak tylko ma w sobie kilka modułów, jeden w drugim (nested) to się kraczy, w neonie to już chyba poprawili bo w końcu po kilku latach udało mi się po kliknięciu importuj dostać poprawnie skonfigurowany projekt z kodem, ale jeszcze kilka miesięcy temu chciałem zaimportować projekt i dupa, trzeba było wcześniej go przekonwertować eclipse:maven czy jakoś podobnie, co oczywiście jest problemem bo git się sypie. Możesz wpisać w google to powinieneś znaleźć buga z informacją w której dokładnie wersji marsa to naprawili, a co mi tam:
https://bugs.eclipse.org/bugs/show_bug.cgi?id=427768
https://bugs.eclipse.org/bugs/show_bug.cgi?id=245412
http://stackoverflow.com/questions/22459126/nested-projects-and-project-folders-in-eclipse

I te podpowiadanie eclipse. JakiesEnum.VALUE.VALUE.VALUE, bardzo sensowne! Do tego zanim wyskoczy podpowiedz to mijają nawet 2 sekundy czasami... w tym czasie skończę pisać całą nazwę, w intellijce wszystko ładnie się układa i wyświetla, no i są te piękne templatesy, .var, .for,
  • Odpowiedz
Jesteś zielonką, więc mam nadzieję że to zarzuka.


@GotoFinal: Nie, nie jest to 'zarzutka'. Po prostu #!$%@? mnie dupcenie kocopołów na ten temat. Eclipse jest często i gęsto używany w największych technologicznych firmach na świecie, ale nie, kuce wiedzą lepiej, że ssie pałę, bo im się wiesza na ich masterrace i3 z 8gb ramu.
  • Odpowiedz
@fegwegw: pisałem że mam nowszą i7 i się dalej wiesza.
A obecność eclipse na rynku jest prosta i jej nigdzie nie neguje... Eclipse istnieje od dawna, ma gigantyczną społeczność, gigantyczne wsparcie, ma teraz masę użytkowników, jak zapytasz losowego deva o IDE to javy, to pewnie powie eclipse, bo jest wszędzie, bo było pierwsze, bo się wybiło, no i jest darmowe nawet do EE. A firmy które od kilku/kilkunastu lat używają
  • Odpowiedz
@fegwegw: A to wybacz, nie zauważyłem że było pierwsze, jednak dopiero nie dawno intellijka zaczyna się jakoś na prawdę pokazywać.
Ale reszta argumentów dalej zostaje, masz jakieś argumenty dlaczego to eclipse jest lepsze? Bo nie podałeś żadnego, świetna dyskusja ( )
Bo jak na razie potrafisz tylko ubliżać i pisać "u mnie działa", no poziom genialny.
  • Odpowiedz
@GotoFinal: Bo ja nie uważam, że jest 'lepszy'. Jest innym IDE, ot co. To Ty stwierdziłeś, że to 'rak', więc na Tobie ciąży odpowiedzialność udowodnienia tej hipotezy.

Co jest lepsze, Mercedes, czy BMW?
  • Odpowiedz
@fegwegw: To ja podałem już masę powodów związanych z dekompilatorem i podpowiadaniem/template, z tego co widzę wszystkie zaakceptowałeś.
Czyli sprawa załatwiona, dziękuję i pozdrawiam.

  • Odpowiedz
@fegwegw: Czyli nie widzisz wad produktu którego używasz, to zły znak, bo to nie są "problemy" to fakty że tych rzeczy eclipse nie wspiera.
Żadne ide nie jest idealne, tak jak np inellijka i relokacje w mavenie na wielo modułowym projekcie, trzeba dodatkowo się pomęczyć by to ogarnęła, eclipse nie wiem jak sprawić by zadziałało prawidłowo, a netbeans działa sam z siebie (wielki plus dla niego).

A intellijka ma znacznie
  • Odpowiedz
Ale ale co tam, to nie ja się męczę


@GotoFinal: Ale jak mam odpowiedzieć na argumenty, że Tobie coś wolno działa, albo nie działa w ogóle (ECJ, aczkolwiek nie chce mi się w to wierzyć, stawiałbym bardziej na problem z kodem). Nie jestem masochistą, i jeśli zobaczę w pewnym momencie, że IDE mi pracę utrudnia, zamiast ułatwiać, to poszukam alternatyw. Póki co, nie zawiódł mnie na tyle, aby takie poszukiwania
  • Odpowiedz
@fegwegw:

Póki co, nie zawiódł mnie na tyle, aby takie poszukiwania rozpocząć.

I robiąc w eclipse przez ten spory czas myślałem identycznie, musiał mnie znajomy zmuszać do przesiadki siłą, i teraz już nie wyobrażam sobie życia bez tego.
  • Odpowiedz