Wpis z mikrobloga

Siema Mirki.
Przyszła pora na zmianę telefonu, a że praktycznie od 3 lat jestem poza biznesem i męczę się z Lumią 820, to przyszła pora na zmiany.
Na dzień dzisiejszy do wyboru mam :
Samsung Galaxy A5 (A500) LTE za symboliczną złotówkę.
Huawei P8 LTE za 450PLN.
Samsung Galaxy S5 Neo (G903F) LTE za 400PLN
Huawei G8 LTE / GX8 LTE za 480PLN
I na koniec Huawei P9 Lite za - niespodzianka - 150 PLN.
Ceny mogą być zastanawiające, ale no taką ofertę dostałem, poważnie.

Ni trochę nie znam się na telefonach. Potrzebuję czegoś, co wytrzyma mi 2 lata (do kolejnej zmiany umowy) i będzie działało dość stabilnie, a nie wiem, na co zwrócić uwagę.
Osobiście mam (miałem?) chrapkę na tego S5 Neo, ale nie wiem, czy warto dopłacać 250PLN, czy nie lepiej wziąć Huawei P9. A może w ogóle powinienem zwrócić uwagę na inny telefon albo ogólnie olać całą ofertę, bo próbują mnie orżnąć na kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomożecie?
#telefony

Który telefon?

  • Samsung Galaxy A5 LTE za 1PLN 11.1% (4)
  • Huawei P8 LTE za 450 PLN 25.0% (9)
  • Samsung Galaxy S5 Neo za 400 PLN 8.3% (3)
  • Huawei G8/GX8 LTE za 480PLN 11.1% (4)
  • Huawei P9 Lite za 150 PLN 44.4% (16)

Oddanych głosów: 36

  • 6
@dablju_: No właśnie się zastanawiam, czy nie przycebulić, tym bardziej, że moją obecną Lumię wykorzystywałem tylko do dzwonienia i pisania, więc nie mam nie wiadomo jakich oczekiwań. A z drugiej strony różnica cenowa między P9, a P8 nie jest jakaś zaporowa, więc pewnie spędzę ze dwie doby na czytaniu porównań : D
@NoMojo:
Dobra Mirki, temat do zamknięcia w sumie. Zaproponowano mi P9 Lite nie za 150PLN, a za 50PLN, więc teraz totalnie nie opłaca mi się dokładać do czegoś lepszego, bo różnica między tymi telefonami nie jest kolosalna, a 3-4 stówy zostają mi w kieszeni. Także dzięki za pomoc ;>