Wpis z mikrobloga

elewacji jest co najmniej żałosny :(


@xSQr:

Zaprojektowany przez Jadwigę Grabowską-Hawrylak pod koniec lat sześćdziesiątych zespół uznawany jest za jeden z najlepszych, najbardziej wyrazistych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych dzieł architektury w powojennej Polsce. Gdy powstawał, był przejawem niezgody na powtarzalność – miał stanowić radykalny wyłom w masie tysięcy budynków mieszkalnych podobnych do siebie jak dwie krople wody.

Gdy zaczęłam realizować budynki przy pl. Grunwaldzkim, na wprost Politechniki – wiedziałam, że podstawa
Czy ten artykuł wspomina o tym, że nie udało się znaleźć producenta który przygotowałby półokrągłe okna i w drodze kompromisu za tymi betonowymi obłymi formami zbudowano zwykłe ścianki i w nich osadzono zwyczajne okna?


@xSQr: Wiem, że nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś, ale... tak, wspomina o tym.

Kiedy powstawał drugi budynek - partia postanowiła wstrzymać budowę i wyburzyć wieżowce. W tym czasie jednak Gierek był w Paryżu, gdzie nawystawie architektonicznej projekt
@WezelGordyjski: piękny projekt, a teraz to takie slumsy :( może jakby to odremontować i wrócić do dawnego projektu? Tylko co z tymi mieszkaniami? Moja znajoma tam mieszka, mieszkanka są maluteńkie i ciemne przez te "sedesy" za oknami. Jak w dziupli.