Wpis z mikrobloga

Mireczki. Jam jest abonent nc+. Mam stary konwerter satelitarny ( GLOBO LQ-01G Gold Edition ) nie obsługujący dvb-s2. W rozpisce nc+ jest napisane, że TVP1 HD jest transmitowane przez dvb-s2, tak jak TVP HD, TVN HD czy Canal +HD. Trzy ostatnie kanały mi nie działają, jakość i siła sygnału w moim (biednym) wifi boxie skaczą jak #!$%@?. Jednak "jedynka" działa w miarę stabilnie +- 2%. Wytłumaczcie mi to..
#ncplus #telewizja #telewizjasatelitarna #elektronika #video
  • 10
jakość i siła sygnału w moim (biednym) wifi boxie skaczą jak #!$%@?


@kajet1916: nie mam pojęcia, ale na Twoje pocieszenie u mnie jest ta sama dolegliwość..

w dodatku wystarczy mały deszczyk i już telewizja siada -,-
@kajet1916: Konwerter nie ma nic wspólnego z tym czy jest czy nie jest kompatybilny z DVB-S2. Jest to proste urządzenie obniżające częstotliwość odbieranego sygnału o jakieś 10Ghz i wzmacniające go tak by dało się go przesłać tanim kablem na sensowny dystans. Konwerter może mieć po prostu za duże szumy własne i na przykład nie jest w stanie odebrać sygnału szerokopasmowego z transponderów nadających na wyższych częstotliwościach z wystarczającą jakością by zapewnić
@AB47: Jedna z większych, chyba trzynastka, albo czternastka..
@TheDuck: Czyli jeśli na opakowaniu danego konwertera jest napisane "dvb-s2 compatible" to jest to tylko trik marketingowy?

przesłać tanim kablem na sensowny dystans


XD.
Co radzisz w takim razie? Wymiana konwertera, czy wymiana talerza razem z konwerterem?
@kajet1916: Tylko konwerter. Ewentualnie przedtem upewnij się że masz kabel dobry i talerz dobrze ustawiony. Użyje wymownego porównania. Konwerter kompatybilny z DVB-S2 to coś jak klawiatura kompatybilna z systemem Windows.
@TheDuck:

klawiatura kompatybilna z systemem Windows.

W Mac'u masz inne klawisze funkcyjne, dzięki temu przeciętny Kowalski wie, że na tej klawiaturze nie ma dedykowanych klawiszy dla MacOS..
@kajet1916: Różnie z tym bywa. Możesz mieć minimalnie przestawiony talerz i łapać nieiwelkie ale wystarczające do uniemożliwienia odbioru zakłócenia od sąsiednich satelitów których pasmo nadawania częściowo pokrywa się z Twoim.
@kajet1916: Wskaźniki w tego typu sprzęcie to bardziej zabawka niż narzędzie pomiarowe. Czasem odbiór przy 30% jakości jest lepszy niż przy 80%, te wskaźniki zachowują się jak chcą. Znacznie dokładniejszy i bardzo pomocny przy ustawianiu talerza jest wpinany w kabel miernik analogowym za 25zł. Ustawienie czegokolwiek przy pomocy wskaźnika sygnału z tunera to mordęga.