Wpis z mikrobloga

@anas_lex: @Trabzi: Niestety, ale dopadło go wszystko związane z wiekiem (auto ma już 20 lat): głównie takie duperele, ale przez ich natłok koszty się namnażają i powoli przestaje być opłacalny... W dużej mierze to rzeczy eksploatacyjne, ale w ostatnich dwóch latach tyle tego wyszło, że powoli myślimy o czymś nieco nowszym ,bardziej niezawodnym. Problem w tym, że w USA ceny usług są makabryczne i większość napraw robię sam,
  • Odpowiedz
@dasmonka: spróbuję go sprzedać, ale tutaj takie stare auta kosztują grosze i jeszcze z obecnymi problemami - w dobrym stanie niewymagajace niczego takie Lexusy kosztują ok. $2000, a za mojego bym wziął pewnie $1200 max. A trzeba byłoby poprawić te rzeczy i zainwestować znowu w niego kasę żeby coś więcej dostać (szyba, spryskiwacz, wydech).
  • Odpowiedz
@dasmonka: Planuję kupić coś właśnie nie-premium. Lexus ma 20 lat na karku, ale liczy się tutaj, że to marka premium i właśnie koszty wszelkich napraw każdy warsztat mocno podnosi i w ogóle nie opłaca się naprawiać, chyba, że sam będziesz to robił. Więc planowałbym kupić coś z okolic 2005-2008 roku, żeby było w miarę niezawodne - czyli jakieś bardzo popularne modele, myślałem o Toyocie Camry, Honda Civic/Accord, ale kusi mnie
  • Odpowiedz
@dasmonka: niewielki. Mniej więcej jak sprzedam Lexusa (po wymianie szyby, bo czuje, że nikt go nie kupi z pękniętą), to dopłacę $500 i będę mógł kupić policyjnego Forda Crown Victoria z 2005-2007 roku, jak np. tutaj:
https://cnj.craigslist.org/cto/5648504858.html

a zależy mi właśnie na jakimś aucie, które będzie tanie w utrzymaniu (czytaj; niezawodny silnik i skrzynia, tanie części i naprawy, popularny model więc warsztaty znają i nie dają wysokich cen; rozrząd na
  • Odpowiedz
Dodam jeszcze w sprawie słynnych amerykańskich przeglądów - mam wielkie pęknięcie na całą szerokość szyby (w tym w polu widzenia kierowcy), jeden reflektor ma mocowanie trytytkowo-klejowe, wydech jest delikatnie dziurawy i ładnie pierdzi, a nowa sonda lambda była nieoryginalna i musiałem ciąć przewody i lutować, ale wyszły trochę za długie i nieco szurają się po asfalcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - na przeglądzie miałem dość ciekawe spojrzenia na
  • Odpowiedz