Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że kibicuje czerwonym, ale mimo wszystko wyczuwam klapę.

Ed z Sapphire powiedział, że jeżeli masz 970 albo 390/390x to lepiej nie sprzedawaj.
Przeciek z CDA gdzie rx 480 ledwo się mierzy z gtx 970 też nie wróży nic dobrego.

Do tego ta dziwna sprawa z NDA. W przypadku zielonych NDA wygasało 10 dni przed premierami zarówno GTX 1070 i GTX 1080, a AeMDe trzyma wszystko w tajemnicy do samego końca.
Niestety mam dziwne przeczucie, że hype train się jutro wykolei z hukiem a my będziemy zamawiać GTX 1070. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #komputery #ayy ... tzn #amd
  • 21
@lerner: Przecież RX 480, a GTX 1070 to zupełnie inna półka cenowa. No i od początku było wiadomo, że ta karta będzie gdzieś pomiędzy GTX 970, a GTX 980 i tak też jest. Wersje niereferencyjne mają niby posiadać nawet wtyczki 8+6 pin, tak więc szykuje się mocne OC, być może karta dzięki temu zbliży się do R9 Fury. No i nie wiadomo też jak zachowa się w DX 12, tam teorytycznie
@Gother:

tak więc szykuje się mocne OC

według wiarygodnych przecieków, karta kręci się słabo.

powinny dostać Maxwelle, ale to się jeszcze okaże.

Dlatego nie kupiłem 980Ti.

@khurghan

Kto będzie, ten będzie zamawiał 1070

Ja miałem zamawiać gdyby kosztowała 1800-1900zł, 2300zł to za dużo.

No i niedługo wyjdzie GTX 1060, pewnie jak zwykle zaora AMD.

Zawsze można poczekać do końca roku na nowe Radki ( )


@
karta kręci się słabo.


@lerner: referent z tragicznym chłodzeniem i jedną wtyczką 6 pin kręci się słabo.
a @Gother pisał o niereferentach które według mnie bez problemu nawiążą walkę z niereferentami 970 a może nawet zbliżą się do 980 ( ͡º ͜ʖ͡º)

@lerner:

poczekać zawsze można. Potem będą GTXy 20X0 / 12X0 i Radeony RX 500, potem następne generacje itp itd. > tak więc szykuje się mocne OC


Wiem, dlatego ( ) Po prawdzie to mam 280x i na razie starcza. Pewnie na jesień / zimę będę zmieniał. Teraz szkoda marnować czasu na granie w gry. Piękne lato mamy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prawdzie to mam 280x


@khurghan: ja też mam, tylko że akurat bez "iksa" (7950). Ja miałem teraz zmienić na 1070 ale nie za taką cenę.
Może poczekam do zimy i od razu zrobie "generalny remont" kompa, nie wiem.

@kotylizamaslo:
Mam nadzieję, że tak będzie. Niestety AMD ma już dość długą tradycję w rozczarowywaniu fanów. A zakaz publikacji testów i benchmarków aż do premiery też nie wróży dobrze.
Nvidia ma
@Gother: Od około 2 lat słyszę "kup AMD bo będzie lepsze w dx12 ". Czas mija a dx12 jak nie było popularne tak nadal nie jest. Oczywiście coraz więcej gier wspiera dx12 ale jak widać po testach gier z dx12 nie ma automatycznego wzrostu wydajności dla AMD w dx12. Wszystko zależy od tego jak przyłożyć się producent gry do tego aspektu. Fakt faktem w tym roku w końcu zaczyna więcej gier
@lerner: Strasznie słaba złotówka się odbija na naszych cenach. Jak ja PC składałem dolar chodził po 3,1.Gdyby teraz był taki kurs ceny byłyby sporo niższe. No ale cóż
Jest nowy benchmark w 3D Marku, RX 480 przegrywa z R9 390.


@lerner: Yyyyyy a to to już jest dziwne. Aż cieżko mi uwierzyć, ze to prawda. Skoro w syntetyku jest słabsza to w grach będzie tym bardziej, bo zazwyczaj synetyki "zawyżają", czy tez nie odzwierciedlają do końca gier. - Ale jeśli mamy porównanie wyników to można coś ocenic. Mimo ze byłem do 480 nastawiony z rezerwą to w taką wydajność
@Variv: no ja mam taką nadzieję, a jak się okaże być taką klapą na jaką wygląda, to chyba odsetek samobójstw wzrośnie dwukrotnie zważając na to, ilu ludzi posprzedawało swoje 970 i 390/390x w nadziei na RX 480 ( ͡° ͜ʖ ͡°)