Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelle,
jak to jest z tym z Raspberry szczególnie 2 i 3, trzeba dawać jakieś chłodzenie jeżeli pracuje non-stop lub w trudnych warunkach (np. z tyłu telewizora przykręcone, wiadomo ciepło). Myślałem o takich radiatorkach:

klik
klik

O ile w przypadku 2 nie słyszałem, że koniecznie trzeba to 3 podobno się grzeję i nawet producent zaleca zastosować jakieś chłodzenie - co wy na to ?
Chyba nie zaszkodzi, te czarne ciekawie wyglądają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#raspberrypi #elektronika

Dezynwoltura - Cześć Mirki i Mirabelle,
jak to jest z tym z Raspberry szczególnie 2 ...

źródło: comment_x3s03MB2xsw6UhiOD5v949KNzLxZGEEp.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: jeśli będziesz obciążał malinke na 100% to szybko dopadnie cię throttling, z radiatorem jest znacznie lepiej, a kosztuje grosze. Trójka grzeje się znacznie mocniej, ale przy odtwarzaniu wideo czy normalnej pracy procka imho nic więcej poza radiatorem nie potrzebujesz, te chińskie radiatorki są spoko xD. Polecam zestaw z obudową za 1,5 dolara z aliexpress.
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Możesz dupnąć, ale póki to nie miało by pracować w jakimś miejscu gdzie faktycznie grzejesz do dużych temp. to powinno i bez tego przeżyć. Najlepiej odpal to jak chcesz z tyłu tv, i obserwuj czy się nie przegrzewa, jak tak to działaj.
  • Odpowiedz
@xcccx: @Papasanbaba: Spoko dzięki, jestem fanem zakupów z Chin, ale nie chce mi się czekać, a obudowę mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vvkurvv_ostry: No, ale większych nie da się wsadzić, bo jak - najwyżej bez obudowy będzie, albo sam spód ? A wentylatorek jakiś to chyba przerost formy nad treścią i hałasować będzie :P
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: powiem Ci tak, moje malinki są zamontowane tak że temperatura otoczenia może mieć nawet 30 stopni jak nie więcej i często odtwarzają ciągłe wideo, działają bez problemu.
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Zobacz jakiekolwiek testy, wyjdzie na to samo. Tu jest sens zastosowanie naprawdę dużego radiatora miedzianego lub wiatrak, wtedy możemy mówić o chłodzeniu. Te gówno-radiatorki z ali bardziej na podświadomość działają.
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Racja że z montażem mogą być problemy. Może kombo z taśmą dwustronną na rogach :D

Ten termopad ma wydajność 1,5 W/mK
a Arctic Cooling MX-2 ma 5,6 W/mK // co prawda za tym idzie też cena
  • Odpowiedz