Wpis z mikrobloga

Mircy spod znaku #it , pytanie. Mam plik #xlsm z jakimś makrem, a konkretnie skryptem #vba . Prawidłowo działa na Win 7 x64 + Office 2013 x64, natomiast po aktualizacji systemu do Win 10 wywala się:

Compile error in hidden module: XML_Import
No i tu się pojawia zapytanie - czego nie ma #windows 10 co posiada 7, że to cholerstwo nie chce działać? Jakieś biblioteki są potrzebne czy jak? Na win 8 też lipa.

Chętnie bym to zdebugował, ale raz, że to nie moje, dwa - zabezpieczone hasłem (wiem, że można prosto obejść, ale nadal - to jest klienta plik, nie będę po nim grzebał). Jakieś pomysły?
#kiciochpyta #excel #office #microsoft
  • 9
@Cesarz_Polski: Hm, generalnie to sam skoroszyt chyba nie ma. Bo to jest tak, że po odpaleniu tego pliku pojawia się okienko z dwoma przyciskami Import XML i Export XML. I o ile kliknięcie na ten drugi powoduje otwarcie okna takiego gdzie tam można wybrać nazwę i ścieżkę (no takie zwykłe windowsowe Zapisz jako), to import się właśnie wywala. Nie wydaje mi się, żeby gdzieś były na sztywno ustalone ścieżki, no chociaż
Nie wydaje mi się


@OperatorHydrolokator: Tobie się nie wydaje, a ja od kumpla dostałem do sprawdzenia (właściwie do przetestowania) aplikację, która miała podane ścieżki bezwzględne do wszystkich grafik i zewnętrznych plików z których korzystała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko jest możliwe.

tl;dr

This error commonly occurs when code is incompatible with the version or architecture of this application (for example, code in a document targets 32-bit Microsoft Office applications but it is attempting to run on 64-bit Office).


calosc:
A protected module contains a compilation error. Because the error is in a protected module it cannot be displayed.

This error commonly occurs when code is incompatible with the version or architecture of this
@taju: No spoko, do tego to doszedłem. Moim zdaniem jest coś z MSXML 3.0 albo 6.0. Tylko, właśnie nie wiem jak to ugryźć. W VBA developerze jest takie tam coś w preferencjach projektu, można to ustawić. Tylko, hm, to działa chyba tylko dla aktualnego projektu. A jak ten jest zahasłowany to nawet w te preferencje nie można wejść.
@OperatorHydrolokator: oszczedz sobie czasu na gdybanie.
zajrzyj do pliku. zobacz gdzie lezy problem zobacz czy da sie rozwiazac bez grzebania w kodzie. jesli sie da - rozwiaz. jesli sie nie da i poznasz rozwiazanie - poinformuj klienta "dostaje taki i taki komunikat, problem moze byc tu i tu, tak mi sie wydaje, gdyz nie mam dostepu do zrodla. czy mozecie to sprawdzic?" voila