Wpis z mikrobloga

Nawet w stanach nigdy nie byłem.


@Kismeth: Nie musisz być w Stanach - wystarczy, że któryś z Twoich TFI ma w swoim portfelu coś amerykańskiego.

a tylko z aliora dostaję groźby o zablokowaniu konta jak nie wypełnię jakiegoś durnego oświadczenia...


@Kismeth: Przyczhodzą chyba tylko od tych, co dystrybuują jendostki jakichś TFI i podobne - ja dostałem od NN.
@Kismeth: Każdy bank będzie od Ciebie wymagał oświadczenia jeżeli będzie konieczne i każdy będzie blokował konto jeżeli go nie złożysz.
http://www.polskieradio.pl/42/276/Artykul/1549695,Umowa-FATCA-moze-zablokowac-miliony-polskich-kont-i-rachunkow

Rachunki założone w tym czasie (1 lipca 2014-1 grudnia 2015 ) trafiły na okres przejściowy, w którym FATCA powinna w Polsce obowiązywać, ale ze względu na opóźnienia legislacyjne, nie weszła w życie. Teraz instytucje mają rok na zweryfikowanie wszystkich kont. Jeśli ich właściciele zapytanie zignorują i nie odpowiedzą, to wówczas
@OldFuckinPyroRex Oki :) Jakieś pół roku temu weszła ta bzdurna ustawa o konieczności deklaracji, chyba. Sporo ludzi jest zdziwionych, sporo osób o tym nie wie i sporo osób tego nie rozumie. Jeszcze jak jesteś fizolem albo masz JDG to spoko, ale przy spółce ta deklaracja to dramat.