Wpis z mikrobloga

Drogie Mirabelki i Mireczki
Chciałbym kupić samochód, ale nie wiem co wybrać i proszę was o radę. Budżet to około 30k.
Z parametrów które chciałbym żeby spełniał to:
- nadwozie typu hatchback,
- silnik benzynowy (nie będzie dużo jeżdżone, na codzień kilka kilkukilometrowych tras),
- umiarkowane lub niskie ceny eksploatacji,
- 4/5 drzwiowy,
- minimum 100 KM.
Do tej pory myślałem nad Audi A3, Golfem V (wiem wieś śpiewa i tańczy), BMW serii 1, albo Fordem Focusem II. Chyba najbardziej przemawia do mnie Focus, bo jest zazwyczaj dobrze wyposażony, kosztuje relatywnie mało, silnik 1,8 generuje 140KM, ale nie wiem jak wypada z eksploatacją. Może macie jeszcze jakieś inne typy za którymi warto się rozejrzeć? Wzywam tagi #motoryzacja #kupujautozwykopem #kiciochpyta #auto

  • 22
@danielinho: zdecydowanie polecam kie ceed oraz hyundaia i30. Trwałe auta, silniki 1.4 i 1.6 są bardzo trwałe, a wg serwisu kii 1.6 GDi też sprawuje się bezawaryjnie, trzeba tylko czasem ostrzej nim pojeździć żeby wypalić nagary (uroki bezpośredniego wtrysku)
Lancia Delta, Alfa Giulietta (ewentualnie 159, co prawda nie ten segment ale rzuć okiem :D) ze względu na stereotypy kupisz względnie nowe auto za takie pieniądze. A te stereotypy są gówno warte, od 159 w górę jest już normalnie jak w innych samochodach, mowie to jako posiadacz Alfy
@danielinho: subaru impreza (bez wrx / sti). Z normalnym 2.0 silnikiem, bez utwardzonego zawieszenia jeździ milion razy lepiej od twoich typów, a jest tak samo funkcjonalny, tani w eksploatacji (prawdziwy japoniec) i co najważniejsze nie jest kolejnym golfem, a czy focusem.

@danielinho: Focus faktycznie dobrze się prowadzi, ale strasznie często trzeba go naprawiać. Mam we flocie samochodowej kilka sztuk i sukcesywnie je wypychamy ze względu na ciągłe usterki. Polecam natomiast wcześniej wspomniane Renault Megane, dobry rocznik wyrwiesz spokojnie za mniej niż 30k w bardzo dobrym stanie. Renault naprawdę dobrze się trzymają. Na 220 tys. km praktycznie tyle co przeglądy okresowe i wszystko hula.
@danielinho: Jak już ktoś wyżej, polecam koreańce. Kolega proponował kię ceed, ja proponuję i30 ( zresztą jedno i to samo ). Silniki 1.6 dość mocne ( 1.4 nie polecam, bo te 109KM to tylko na papierze.. ). Kupisz taniej i młodziej od golfa, czy audi. Ps. Focus też nie będzie złym wyborem, tyle że jeździ tego na pęczki.
@Kreation: nagar to niedopalona mieszanka + to co egr odda do dolotu. Nie ma się czego bać. Każde auto z bezpośrednim wtryskiem (benzyna czy on) będzie zostawiało nagar, bo paliwo nie miesza się tak skutecznie w cylindrze jak w dolocie
@Kreation: Przy małych silnikach są znikome, nawet mają więcej wad, bo pojawia się problem z cząstkami stałymi. Z zalet to lepsza reakcja na gaz, szybsze i bardziej efektywne dawkowanie paliwa (cel: obniżenie zużycia paliwa)
@danielinho: szukam czegoś podobnego, tylko nowego (do 80k) i najbliżej mi do Civica, jakość wykonania, bezawaryjność, dobre silniki, ciekawy wygląd, duży bagaznik. Nie wiem czego chcieć więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°).