Wpis z mikrobloga

Co czytać Lema? Jestem obyty w ogolnopojetej fantastyce, znam tego naprawdę sporo. Z Lema czytałem tylko Solaris (świetne) i Cyberiadę (meh), chciałbym nadrobić jeśli ma coś jeszcze porządnego. Tylko nic infantylnego, błagam.

#lem #ksiazki
  • 15
  • Odpowiedz
@frogi16: Mało co jest złe, może Eden dziś patrząc naiwny no i Bajki Robotów jak to bajki - dla dzieci ale większość jego SF (Kongres, Wizja, Pirx-y, Pamiętnik znaleziony w wannie, Głos Pana z dotychczas nie wymienionych) jest dobrze napisane a te mniej SF czyli Śledztwo, Katar czy całkiem cywilny Szpital też są niezłe.

Gx
  • Odpowiedz
@frogi16: To w takim razie "Fiasko" z ostatniego okresu twórczego Lema. Lubię Lema, ale nawet dla mnie była przekombinowana. Jak chcesz coś naprawdę hard to Fiasko sie nada.

BTW. Pirx nie jest inflantylny. :/
  • Odpowiedz
@frogi16: Opowieści o pilocie Pirxie także zdecydowanie polecam. To oraz Fiasko to jedne z najlepszych książek Lema według mnie (Niezwyciężonego jeszcze nie czytałam, ale też słyszałam o nim podobne opinie, więc niedługo poszukam i tego tytułu).
  • Odpowiedz
  • 0
@frogi16 ja powróciłem do Kataru. Lektura wymaga skupienia; Lem przemyślał każde zdanie. Opis z lubimyczytac:

historia amerykańskiego astronauty, który usiłując rozwiązać zagadkę serii tajemniczych zgonów, sam staje się bohaterem "niezwykłych zbiegów okoliczności"
  • Odpowiedz