Wpis z mikrobloga

Trochę smieszne i straszne jest to, że aż tylu ludzi na wypoku cieszy się z #brexit Wielkej Brytanii. Śmieszne, bo z przyjemnością będę obserwował ból zwieraczy jak tych ludzi jak za kilka lat naprawdę odczujemy skutki Brexitu, a straszne, bo nie sądziłem, że jest wśród nas tylu ekonomicznych dyletantów...
#neuropa #brexit
  • 24
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: a dla mnie to żadne zaskoczenie. Większość wypoku to prawackie pokłosie debilizmu JKM, którym wpojono, że UE jest zła i koniecznie trzeba ją zniszczyć. Cieszą się z każdej porażki.. Nie warto z nimi dyskutować, ja połowę z tych najaktywniejszych mam na czarnolisto, dla drugiej połowy nie wystarczyło miejsca.
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: cieszą sie bo moze ci w Brukseli przejrza na oczy i sie zorientuja ze ludzie powoli maja dosc takiej unii jak dzis.

Swiat sienie zawali.Unia potrzebuje Wielkiej Brytanii i na odwrót, jesli chodzi o gospodarkę.

A dlaczego maja miec za jakis czas ból?
  • Odpowiedz
@niechceplayera: ja nie twierdzę, że UE jest krystalicznie czysta i w 100% idealna. No ale imo więcej z niej pożytku, niż szkody. Państwa chciałyby tylko ciągnąć miliardowe dotacje, a nic od siebie nie dać albo niektórzy chcą ugrać coś dla siebie kosztem innych państw. Tak nie działa wspólnota.
  • Odpowiedz
@Arveit: ale taka jest rola Państwa aby minimalizować koszta i maksymalizować zyski, tutaj kryzys wywołała raczej buta jednego z członków któremu zachciało się być niepodzielnym liderem i decydować za wszystkich.
To że każdy chce brać a nie dawać to normalne, bo relacje między Państwami definiują interesy a nie jakaś wyimaginowana "solidarność", ta jest domeną propagandy a nie realiów.

Dochodzi tutaj także kwestia pychy eurokratów i złego pijaru, chyba zapomnieli że
  • Odpowiedz