Wpis z mikrobloga

Czy ktoś widział program, albo poczynił taki kod, który realizuje "ctrl+f" ale w trochę innej postaci.(po co wyważać otwarte drzwi)
wpisujemy dowolną ilość wyrazów, a on znajdzie mi fragmenty które są zawierają najwięcej z tych wyrazów, (najlepiej jak by mi je wyświetlił w osobnym okienku i posortował wg. dopasowania :D )

#programowanie #programy #aplikacje #wyszukiwanie
  • 7
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Myślałem o akapitach, ale dowolny parametr też może być, czyli mogą być i strony, długość zagęszczęnie także.

Już widziałem, że do FF są dodatki ,które co prawda nie wyszukują bezpośrednio I nie wyświetlają mi tego osobno, ale podkreślają te słowa (różnymi kolorami) , więc mógłbym potem manualnie przelecieć i na oko ocenić "Zagęszczenie"
  • Odpowiedz
@LowcaG: ElasticSearch posiada coś w stylu takiej funkcji- określa wynik (score) wyszukiwania :) ale to cały search serwer jest, a nie wtyczka
  • Odpowiedz
ElasticSearch posiada coś w stylu takiej funkcji- określa wynik (score) wyszukiwania :) ale to cały search serwer jest, a nie wtyczka


@arekqq: jeżlei da się to szybko odpalić to nie ma problemu :D
Można przeszukać w danym tekście?

Ale widzę, ze chyba, sam napiszę, ewentualnie wtyczka i "wzrokowe" szukanie ;)
  • Odpowiedz
@LowcaG: ES chwali się ze działa "out of box" ale żeby szukało trzeba zaindeksować dane zródło- no i jeśli chcesz by zwróciło Ci numer akapitu to książkę musisz wrzucić podzieloną na akapity
  • Odpowiedz
@arekqq: uu to brzmi już objecująco :) dzięki bardzo.

Zobaczę w którą stronę pójdę , eżeli jeszcze jakeiś swoje funkcjonalności przyjdą mi do głowy, to jednak napiszę sam, bo w sumie nieskomplikowane, a jak nie to uzyję tego.

Jeszcze raz dzięki dobry człowieku.
  • Odpowiedz