Wpis z mikrobloga


Mireczki bracisz chce kupić jakąś fajną stacjonarkę do około 2,5 tysiąca złociszy.
Mniej więcej

I5 nowszej generacji (będzie lepsza i tańsza od I7)
Jakiś dysk przykładowo 500gb +120 GB SSD
kości Ram minimalnie 8GB DDR4
Karta graficzna zwykła 880 lub 970(może być inna podobna)
nVidia GeForce GTX 780 Ti / AMD MSI R9 380
Zasilacz przykładowo 650W
No i płyta główna jakas która to pociągnie, na płytach za dobrze się nie znam...
Jak o czymś zapomniałem, to przypomnijcie...

Pomóżcie coś wybrać/złożyć :)
  • 12
  • Odpowiedz
@3330235: Zapomnij o radku. Będą problemy. Nie jestem fanbojem, potężny kij w dupę nvidii za swój monopol na rozwiązania, ale... jak chcesz iść za ideą - wspieraj radzia. Jeśli jednak wolisz przejmować się wyłącznie sobą, bierz coś z nvidii. Pracuję przy tym sprzęcie i zwyczajnie gie forsy wywalają się*^1 O WIELE rzadziej.

*1) Wywalanie się - niezrozumiałe "bluescreeny" systemu przy kombinacji procek + karta AMD, pocieszne komunikaty "sterownik systemu przestał działać",
  • Odpowiedz
@3330235: A co do reszty, sam siedziałem głównie na i7, czasem na i5 - widzę różnicę na korzyść i7, ale nie potrafię powiedzieć czy wartą kasy. W domowym PC mam i7, ale dużo korzystam z jego zalet - wiele programów w jednym czasie itp. Dysk - systemowy na pewno SSD. Sam dopiero od niedawna mam system na SSD. Warte każdego grosza. RAM jest tani jak barszcz. Łykaj 16GB, większość płyt głównych
  • Odpowiedz
MSI B150M MORTAR (B150 2xPCI-E DDR4)
Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x4096)
SilentiumPC Vero L1 500W v2
Intel i5-6400 2.70GHz 6MB BOX
SanDisk 120GB 2,5'' SATA SSD Plus
Toshiba 1TB 7200obr. 32MB

  • Odpowiedz
@3330235: szefie, ale budżet to Ty szanuj. Składasz komputer za 2,5k i piszesz że i5-6400 jest słaby? Ta markowa 500W zasiłka z palcem w dupie ogarnie tą konfgurację... no chyba że będziesz chciał kręcić bo, ale to wtedy przygotuj parę cebulionów na chłodzenie.
  • Odpowiedz